Սիսիանի նստավայր

Աշխատակազմ

Դատավորներ

Բորիս Հրանտի Բախշիյան

image

Ծնվել է 11.08.1985թ. Ադրբեջանի ԽՍՀ Մինգեչաուր քաղաքում։

 

Կրթություն

2002-2007թթ. սովորել է ՀՀ ոստիկանության ակադեմիայում՝ ստանալով իրավաբան-իրավագետի մասնագիտական որոկավորում։

 

 

Աշխատանքային փորձ

04.06.2007-25.02.2013թթ. աշխատել է ԼՂՀ ոստիկանության քննչական վարչությունում նախ քննիչի, ապա ավագ քննիչի պաշտոններում։

25.06.2013-13.11.2013թթ. զբաղեցրել է Թիվ 3 կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնը, իսկ 13.11.2013-17.03.2015թթ.՝ ՀՀ զինվորական կենտրոնական դատախազության բաժնի դատախազի պաշտոնը:

17.03.201503.02.2020թթ հանդիսացել է Թիվ 3 կայազորի զինվորական դատախազի տեղակալը։

03.02.2020-09.06.2020թթ աշխատել է Արցախի Հանրապետության քննչական կոմիտեում՝ որպես Նախագահի օգնական:

09.09.2019-04.05.2020թթ. հանդիսացել է ՀՀ արդարադատության ակադեմիայի ունկնդիր:

Բարձրագույն դատական խորհրդի 2020 թվականի հունիսի 4-ի ԲԴԽ-33-Ո-66 որոշմամբ ներկայացված առաջարկությամբ՝ ՀՀ նախագահի 2020թ. հունիսի 9-ի թիվ ՆՀ-122-Ա հրամանագրով նշանակվել է Սյունիքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր:

Ամուսնացած է, ունի երկու զավակ։

 

Կոնտակտային տվյալ

b.bakhshiyan@court.am

Էմին Ռուբիկի Աբգարյան

image

Ծնվել է 20.06.1984 թվականին Գավառ քաղաքի Հացառատ թաղամասում:

 

Կրթություն

1990-2000թթ. ավարտել է Գավառ քաղաքի թիվ 8 միջնակարգ դպրոցը:

2000-2005թթ. սովորել է Գավառի պետական համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետում, ավարտել գերազանցությամբ, ստացել է իրավագետի որակավորում:

2005-2008թթ ավարտել է ՀՀ ԳԱԱ-ի Փիլիսոփայության, սոցոլագիայի և իրավունքի ինստիտուտի ասպիրանտուրան:

2008թ. ՀՀ կառավարման ակադեմիայում գործող ՀՀ ԲՈՀ-ի իրավագիտության 041 մասնագիտացման խորհրդում պաշտպանել է թեկնածուական ատենախոսություն՝ ԺԲ.00.04 «Հատուկ վարույթները վարչական դատավարությունում» թեմայով և ստացել է իրավաբանական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան:

 

Աշխատանքային փորձ

09.2005-06.2006թթ. աշխատել է Երևան քաղաքի Շենգավիթ համայնքի առաջին ատյանի դատարանի գրասենյակի գործավար:

09.2006-01.2012թթ. աշխատել է Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն համայնքների առաջին ատյանի դատարանի աշխատակազմի արխիվապահ, ՀՀ դատական ծառայության առաջին դասի կրտսեր ծառայող:

09.2009-03.2011թթ. աշխատել է Երևանի «Գալիք» համալսարանում՝ որպես իրավագիտության ֆակուլտետի դասախոս:

09.2009-06.2014թթ. աշխատել է Հյուսիսային համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետում՝ որպես դասախոս /գիտական խորհրդի անդամ/:

09.2009-09.2016թթ. աշխատել է Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի պատմության և իրավագիտության ֆակուլտետի իրավագիտության և նրա մեթոդիկայի դասավանդման ամբիոնի դասախոս, դասավանդել է «Հայաստանի քաղաքացիական դատավարության իրավունք» առարկան:

01.2018 թվականից մինչ օրս  աշխատում է ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտե «ՈՒսումնական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ում՝ որպես դասախոս, դասավանդում է «Սննանկության վարույթի առանձնահատկությունները» և «Իրավաբանական անձանց կարգավիճակը և առանձնահատկությունները» առարկաները:

01.2012-09.2012թթ. աշխատել է ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմի օրինականության վերահսկողության տեսչության իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի և ոչ առևտրային կազմակերպությունների գործունեության օրինականության վերահսկողության բաժնի գլխավոր մասնագետ՝ ՀՀ քաղաքացիական ծառայության 3-րդ դասի խորհրդական:

09.2012-01.2015թթ. աշխատել է ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմի օրինականության վերահսկողության տեսչության իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի և ոչ առևտրային կազմակերպությունների գործունեության օրինականության վերահսկողության բաժնի պետ՝ ՀՀ քաղաքացիական ծառայության 2-րդ դասի խորհրդական:

01.2015-02.2017թթ. աշխատել է ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմի օրինականության վերահսկողության տեսչության չորրորդ բաժնի պետ:

13.02.2017-16.06.2020թթ. աշխատել  է ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմի վերահսկողության ծառայության չորրորդ բաժնի պետ՝ ՀՀ քաղաքացիական ծառայության առաջին դասի խորհրդական:

19.09.2015թ. պարգևատրվել է ՀՀ արդարադատության նախարարի շնորհակալագրով:

2009-2018թթ. հանդիսանում է հանրային խորհրդի պետաիրավական հարցերի հանձնաժողովի դատարանների, դատախազության և քննչական մարմինների հարցերով ենթահանձնաժողովի անդամ:

08.2017-ից մինչև 06.2018թթ. հանդիսացել է ՀՀ վարչապետի թիվ 886-Ա որոշմամբ՝ ՀՀ շուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կառավարման խորհրդի անդամ:

2010-2012թթ. հանդիսացել է «Դատական ծառայողների միություն» ԱԿ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի ներկայացուցիչ-անդամ:

 09.09.2019-04.05.2020թթ. հանդիսացել է ՀՀ արդարադատության ակադեմիայի ունկնդիր:

Բարձրագույն դատական խորհրդի 2020 թվականի հունիսի 11-ի ԲԴԽ-34-Ո-73 որոշմամբ ներկայացված առաջարկությամբ՝ ՀՀ նախագահի 2020թ. հունիսի 16-ի ՆՀ-128-Ա հրամանագրով նշանակվել է  Սյունիքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր:

 

Այլ տեղեկություններ

Տիրապետում է հայերեն, ռուսերեն, անգլերեն լեզուների: Տիրապետում է Windows, Word, MC office, Internet համակարգչային ծրագրերին: Ամուսնացած է:

 

Կոնտակտային տվյալ

e.abgaryan@court.am