ՀՀ դատավորների ամենանամյա արձակուրդի տրամադրման ժամանակացույց

2019 թվական

Վճռաբեկ դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Երվանդ Հենրիկի Խունդկարյան

Քրեական պալատ

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Լիլիթ Զելիմի Թադևոսյան
Սերժիկ Սերգեյի Ավետիսյան
Համլետ Նորայրի Ասատրյան
Արթուր Վլադիմիրի Պողոսյան
Ելիզավետա Ռեմիկի Դանիելյան
Սամվել Վլադիմիրի Օհանյան

Քաղաքացիական և վարչական պալատ

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Ռուզաննա Սուրիկի Հակոբյան
Գոռ Գագիկի Հակոբյան
Նախշուն Գևորգի Տավարացյան
Վարդան Ավետի Ավանեսյան
Ստեփան Կարոյի Միքայելյան
Տիգրան Ռաֆիկի Պետրոսյան
Սուրեն Ռաֆիկի Անտոնյան
Մամիկոն Լիբկնեխտի Դրմեյան
Արտակ Հակոբի Բարսեղյան
Էդգար Ռազմիկի Սեդրակյան

Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Աստղիկ Ֆրունզեի Խառատյան 15.07-09.08
15.04-19.04
14.10-01.11
Նարինե Տարիելի Բարսեղյան 15.07-09.08
28.10-01.11
25.12-08.01
Լևոն Վաղարշակի Գրիգորյան 22.07-16.08
18.03-29.03
Տարոն Մանվելի Նազարյան 12.08-06.09
02.05-16.05
Կարեն Վանուշի Չիլինգարյան 19.08-13.09
22.04-07.05
Ամրահի Սուրենի Պետրոսյան 22.07-30.07
20.02-25.03
Հարություն Վոլոդյայի Ենոքյան 12.08-06.09
22.04-07.05
Մարգարիտա Մելիքսեթի Հարթենյան 19.08-13.09
18.02-22.02
18.04-25.04
Գագիկ Ռաֆիկի Խանդանյան 12.08-06.09
16.12-27.12
Սլավիկ Անդիջանի Թորոսյան 15.07-02.08
14.10-01.11
Նաիրա Արտեմի Մարգարյան 05.08-23.08
13.05-24.05
23.12-27.12
Անի Ռաֆիկի Մխիթարյան 05.08-23.08
13.05-24.05
23.12-27.12
Նորա Արայիկի Կարապետյան 19.08-20.09
23.12-27.12
Արսեն Սամվելի Մկրտչյան 30.07-26.08
25.03-05.04
Դավիթ Մարատի Սերոբյան 22.07-16.08
27.12-15.01
Արթուր Վազգենի Սմբատյան 19.08-13.09
16.12-27.12

Վերաքննիչ քրեական դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Լուսինե Լևոնի Աբգարյան 12.08-06.09
17.12-30.12
Արշակ Ժորայի Վարդանյան 15.07-02.08
14.10-01.11
Արսեն Սերժիկի Նիկողոսյան 17.04-17.05
Մնացական Հայկի Հարությունյան 01.07-08.07
12.08-06.09
Սերգեյ Ռուբիկի Մարաբյան 15.07-19.07
12.08-30.08
09.12-27.12
Նարինե Ռադիկի Հովակիմյան 04.02-15.02
05.08-06.09
Կարեն Հենրիիկի Մարդանյան 25.03-12.04
15.07-16.08
11.11-29.11
Անդրանիկ Մնացականի Մնացականյան 25.03-12.04
15.07-16.08
11.11-29.11
Ռուբիկ Հրանտի Մխիթարյան 25.03-12.04
15.07-16.08
11.11-29.11
Ալեքսանդր Ռոբերտի Ազարյան 04.02-15.02
23.04-30.04
29.07-23.08
Մխիթար Վրեժի Պապոյան 04.03-07.03
05.08-09.08
14.10-01.11
Ռուզաննա Հակոբի Բարսեղյան 12.08-30.08
09.12-27.12
Սևակ Ժորայի Համբարձումյան 01.07-22.07
09.12-27.12
Մհեր Սերյոժայի Արղամանյան 05.08-06.09
Արմեն Համլետի Դանիելյան 12.08-06.09
Տիգրան Վազգենի Սահակյան 12.08-30.08
09.12-27.12
Վազգեն Ռուբենի Ռշտունի 01.08-09.08
26.08-13.09
09.12-27.12
Արմեն Ժորայի Բեկթաշյան

Վերաքննիչ վարչական դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արթուր Ռոբերտի Պողոսյան 05.08-30.08
Կարեն Աշոտի Ավետիսյան 19.08-06.09
Կարինե Սոսի Բաղդասարյան 19.08-30.08
Կարեն Բաղիշի Մաթևոսյան 19.08-06.09
Արման Ռազմիկի Թովմասյան 05.08-30.08
Քրիստինե Պատվականի Մկոյան 22.07-16.08
Արա Էդուարդի Բաբայան 05.08-30.08
28.10-08.11
23.12-30.12
Արթուր Ռոբերտի Առաքելյան 22.07-16.08
20.12-13.01
Աշոտ Մնացականի Սարգսյան 22.07-16.08
Հովսեփ Լևոնի Բեդևյան 10.06-18.06
05.08-30.08

Երևանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Ռուզաննա Արայիկի Ազրոյան 20.05-06.06
02.09-17.09
23.12-27.12
Մհեր Ղարիբի Պետրոսյան 22.03-29.03
12.08-06.09
02.12-05.12
Գրիգոր Սամվելի Առաքելյան 18.03-29.03
02.09-07.10
Գևորգ Միքայելի Սոսյան 27.03-29.03
05.08-06.09
23.12-27.12
Միքայել Գագիկի Մելքումյան 19.04-30.04
04.07-26.07
20.12-30.12
Ալեքսանդրա Ալեքսեյի Հարությունյան 05.08-06.09
19.12-30.12
Լիանա Օնիկի Հակոբյան 18.02-01.03
05.08-16.08
Մերի Գևորգի Համբարձումյան 29.04-04.06
02.09-27.09
Կարեն Բարսեղի Զարիկյան 02.05-08.05
05.08-06.09
Արթուր Ռաֆայելի Ավագյան 02.05-10.05
12.08-13.09
01.11-08.11
Հրաչ Մարտունի Այվազյան 15.04-26.04
15.07-26.07
23.12-30.12
Ռաֆիկ Գագիկի Խանդանյան 08.01-10.01
06.06-29.07
Անի Գրիգորի Հարությունյան 05.08-30.08
Սամվել Սերյոժայի Հովակիմյան 15.04-23.04
05.08-23.08
16.12-27.12
Էդվարդ Թումասի Նահապետյան 28.06-26.07
Արծրուն Մարտունի Միրզոյան 09.12-20.12
05.08-30.08
Արթուր Արշավիրի Ծատուրյան 20.05-24.05
09.09-04.10
16.12-20.12
Արգիշտի Անդրանիկի Ղազարյան 20.08-16.09
Աղասի Սամվելի Դարբինյան 08.07-26.07
28.10-15.11
Դանիել Սամվելի Դանիելյան 06.05-13.06
05.07-30.07
23.12-27.12
Էդվարդ Թովմասի Նահապետյան

Սևանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արկադիկ Պերճի Մկրտչյան 08.04-22.04
19.08-27.09

Գյումրու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Ռոբերտ Վարդանի Մաքեյան 28.06-26.07
21.10-25.10
24.12-30.12

Վանաձորի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արշակ Սերոժի Ալավերդյան 01.03-15.03
01.07-15.07
01.10-14.10

Կապանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Հասմիկ Հայկազի Հովհաննիսյան 11.03-22.03
12.08-30.08
23.12-27.12

Գյումրու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արմեն Օնիկի Խաչատրյան 15.07-02.08
15.10-04.11

Մասիսի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արտաշես Ալֆրեդի Հովհաննիսյան 10.07-30.07
01.10-21.10

Երևանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Բագրատ Սերգեյի Մկրտչյան 15.07-26.07
02.09-13.09
02.12-13.12
Տիգրան Ռոբերտի Փոլադյան 02.09-20.09
28.10-15.11
Արսեն Արտուշի Բաբայան 01.08-21.08
16.12-13.01
Սամվել Եփրեմի Թադևոսյան 01.07-19.07
19.09-30.09
28.10-06.11
Գարիկ Կարոյի Ավագյան 22.07-09.08
16.09-20.09
23.12-13.01
Լիլիթ Մարատի Կատվալյան 02.07-09.08
09.09-20.09
24.12-30.12
Արմեն Գառնիկի Չիչոյան 12.08-30.08
10.12-30.12
Արա Լևոնի Կուբանյան 15.07-02.08
10.12-30.12
Գևորգ Գրիշայի Նարինյան 29.07-23.08
28.10-01.11
Արթուր Լյուդվիգի Աթաբեկյան 08.07-19.07
21.10-25.10
23.12-30.12

Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Վահե Ներսեսի Միսակյան 29.04-15.05
09.09-02.10

Կենտրոն նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Մնացական Վոլոդյայի Մարտիրոսյան
Ռուբեն Էդուարդի Վարդազարյան
Գագիկ Կոլյայի Պողոսյան
Մեսրոպ Երջանիկի Մակյան
Աննա Գևորգի Մաթևոսյան
Տաթևիկ Հրաչի Գրիգորյան
Կարեն Սուրենի Ֆարխոյան
Արթուր Պետիկի Մկրտչյան
Արտակ Հենրիկի Թադևոսյան

Ավան նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Վարդան Լևոնի Գրիգորյան
Դավիթ Հրաչյայի Հարությունյան
Արմեն Ղազարի Վարդապետյան
Դավիթ Մարատի Գրիգորյան
Վարդան Արմենակի Գրիգորյան
Արման Համլետի Հովհաննիսյան
Հարություն Սենեքերիմի Մանուկյան
Վահագն Լեոնիդի Մելիքյան
Արմինե Սերժիկի Մելիքսեթյան

Շենգավիթ նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արտուշ Վաչագանի Գաբրիելյան
Մարինե Տոնականի Մելքոնյան
Դավիթ Կիմի Բալայան
Նելլի Ռոմիկի Բաղդասարյան
Վաչե Վանիկի Մարգարյան
Ռոբերտ Լազոյի Պապոյան
Աննա Արտեմի Դանիբեկյան

Էրեբունի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գայանե Անդրանիկի Խաչատրյան
Լիզա Ռաֆիկի Գրիգորյան
Երեմ Հարությունի Եսոյան
Տաթևիկ Լևոնի Ստեփանյան
Նաիրա Գևորգի Հովսեփյան
Գայանե Հայկազի Մազմանյան
Ժաննա Համլետի Ասատրյան
Ավագ Արտուշի Գաբրիելյան
Դիանա Ռոմանի Հովհաննիսյան
Դանիել Մերուժանի Մխեյան

Արաբկիր նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սիմա Ալբերտի Իսկանդարյան
Արմեն Արամի Դանիելյան
Սիմիզար Եղիշի Հովսեփյան
Ռուբեն Մնացականի Բունիաթյան
Զարուհի Կարենի Նախշքարյան
Արթուր Համլետի Ստեփանյան
Էդիկ Վարազդատի Ավետիսյան
Էդուարդ Գրիգորի Ամալյան
Արմենուհի Սամվելի Բադիրյան
Ռուբեն Ռաֆիկի Ներսիսյան
Տիգրան Սիմոնի Գրիգորյան
Մարինա Գևորգի Տաշչյան

Քանաքեռ նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Ռուբեն Կորյունի Ափինյան
Ալեքսեյ Արշալույսի Սուքոյան
Կարինե Գալֆրեդի Պետրոսյան
Իշխան Արամայիսի Բարսեղյան
Արթուր Միշայի Մկրտչյան
Լիլիթ Տիգրանի Սարգսյան

Աջափնյակ նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Հայարփի Արթուրի Զարգարյան
Հովիկ Սուրենի Շահնազարյան
Արշակ Վոլոդյայի Պետրոսյան
Աիդա Մելիքսեթի Դավթյան
Գոռ Գագիկի Թորոսյան
Աննա Ալեքսանդրի Փիլոսյան
Նաիրա Վազգենի Ավետիսյան
Սարգիս Սերգոյի Երիցյան
Գրիգորի Հարությունի Վարդանյան

Աշտարակի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արթուր Ալբերտի Մարգարյան 25.03-01.04
29.07-13.08
28.10-04.11
Մանուկ Սոկրատի Մարգարյան 24.05-31.05
22.07-16.08
16.12-20.12
Գոհարիկ Մանուկի Խաչատրյան 19.08-27.09
Սուրեն Լենդրուշի Մնոյան 15.07-02.08
09.09-20.09
24.12-30.12

Ապարանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Էդգար Ռուբիկի Կարապետյան

Թալինի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Լենդրուշ Հրաչյայի Հովհաննիսյան

Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Լևոն Ռուբենի Արազյան

Արտաշատի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Ելենա Երեմի Քոչարյան 24.06-15.07
15.10-04.11
Հարություն Գաբրիելի Պետրոսյան 22.07-09.08
16.12-01.01
Սամվել Սեյրանի Մատինյան 05.08-30.08
25.12-14.01
Գրիգոր Վոլոդյայի Հովհաննիսյան 12.08-30.08
28.10-15.11

Մասիսի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Թաթուլ Ջանիբեկի Պողոսյան 15.07-02.08
18.11-06.12
Սերգեյ Ժորայի Սահակյան 27.05-31.05
15.07-09.08
23.12-30.12

Վեդու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գևորգ Հարությունի Բալյան 17.07-13.08
25.12-14.01

Վայքի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Հենրիկ Ռոբերտի Դարբինյան 01.04-19.04
19.08-06.09

Արմավիրի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գոհար Խաչատուրի Ֆիդանյան
Մանվել Մազմանի Սիմոնյան
Արթուր Սարիբեկի Ադամյան
Հրաչիկ Երեգլոյի Սարգսյան
Արմեն Արտաշեսի Հովհաննիսյան

Էջմիածնի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Նաիրա Մանվելի Գրիգորյան
Հովհաննես Պարգևի Մելքոնյան
Վահե Ռաֆայելի Խալաթյան
Էդգար Էդիկի Հովհաննիսյան

Գավառի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սերգեյ Դիմիտրիի Չիչոյան

Սևանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Դավիթ Վալերիի Սարգսյան 22.07-16.08
27.12-15.01
Սերոբ Մովսեսի Մանուկյան
Լիանա Վլադիկի Ներսիսյան

Մարտունու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Յուրիկ Արամայիսի Իսկոյան

Վարդենիսի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Վարդան Գուրգենի Հարությունյան

Ճամբարակի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Աղվան Ալբերտի Պետրոսյան

Վանաձորի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Մուշեղ Պապիկի Հարությունյան
Վարդուհի Սուրիկի Հովնանյան
Սուսաննա Վասիլի Գզոգյան
Նաիրա Միշայի Մխիթարյան
Ալֆրեդ Մաքսիմի Վարդանյան
Արամ Համլետի Մկրտչյան
Դիանա Աշոտի Ղուկեյան

Ալավերդու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սուրեն Ժորայի Բաղդասարյան

Սպիտակի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Աղասի Արշակի Մկոյան

Ստեփանավանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գնել Ժորայի Զաքարյան

Հրազդանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Աշոտ Սուրենի Խաչիկյան
Արիստակես Վարդանի Սիսակյան
Հովհաննես Ռաֆիկի Ավագյան

Չարենցավանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արման Վարդանի Օհանյան
Գոռ Լյովայի Շահբազյան

Եղվարդի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գեղամ Մերուժանի Մարգարյան
Գագիկ Զենիկի Հեբոյան

Աբովյանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Մեխակ Կառլենի Գևորգյան
Աննա Սեյրանի Արզումանյան
Վարդան Ներսիկի Ստեփանյան

Գյումրու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Հովհաննես Խաչիկի Ղազարյան 19.08-27.09
Լիլիթ Ռաֆիկի Խաչատրյան 25.06-04.07
12.08-30.08
Գագիկ Վոլոդյայի Հովհաննիսյան 07.02-12.02
05.03-18.03
01.07-19.07
01.08-12.08
Իվան Զավենի Բաղմանյան 19.03-01.04
01.08-28.08
Ադրինե Հովհաննեսի Ղուկասյան 01.07-29.07
Գոռ Վահեի Հարությունյան 07.11-15.11

Արթիկի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Աշոտ Զավենի Մանուկյան 25.03-09.04
01.08-09.08
09.09-27.09

Կապանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Անահիտ Ալվարոյի Թումանյան 25.03-05.04
22.07-16.08
Նապոլեոն Գրիշայի Օհանյան 15.07-02.08
30.09-18.10
Հրաչյա Գագիկի Մեխակյան 19.08-06.09
04.11-15.11
30.12-13.01

Գորիսի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Մուրադ Մարտինի Հովակիմյան 14.06-26.07

Սիսիանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Իգնատ Վազգենի Բեգլարյան 12.08-20.09
Գնել Գեղամի Գասպարյան

Իջևանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Ռաֆիկ Գերասիմի Մելքոնյան
Սամվել Կոստյայի Մարդանյան
Արման Աշոտի Կուրեխյան

Դիլիջանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սյուզաննա Սուրենի Ուլիխանյան

Բերդի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Զոյա Շաքարի Զաքինյան