Առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանների դատավորների ամենանամյա արձակուրդի տրամադրման ժամանակացույց

2022 թվական

Աշխատակազմ

Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Ալֆրեդ Մաքսիմի Վարդանյան
Արամ Համլետի Մկրտչյան

Կենտրոն նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արթուր Պետիկի Մկրտչյան
Մնացական Վոլոդյայի Մարտիրոսյան
Ռուբեն Էդուարդի Վարդազարյան
Գագիկ Կոլյայի Պողոսյան
Մեսրոպ Երջանիկի Մակյան
Աննա Գևորգի Մաթևոսյան
Տաթևիկ Հրաչի Գրիգորյան
Կարեն Սուրենի Ֆարխոյան
Ջոն Հակոբի Հայրապետյան

Ավան նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Վահե Ներսեսի Միսակյան
Վարդան Լևոնի Գրիգորյան
Դավիթ Հրաչյայի Հարությունյան
Դավիթ Մարատի Գրիգորյան
Արման Համլետի Հովհաննիսյան
Հարություն Սենեքերիմի Մանուկյան
Վահագն Լեոնիդի Մելիքյան
Գնել Գեղամի Գասպարյան
Արմինե Սերժիկի Մելիքսեթյան
Մանվել Սամվելի Շահվերդյան

Շենգավիթ նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արտուշ Վաչագանի Գաբրիելյան
Մարինե Տոնականի Մելքոնյան
Դավիթ Կիմի Բալայան
Նելլի Ռոմիկի Բաղդասարյան
Վաչե Վանիկի Մարգարյան
Ռոբերտ Լազոյի Պապոյան
Աննա Արտեմի Դանիբեկյան

Էրեբունի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գայանե Անդրանիկի Խաչատրյան
Լիզա Ռաֆիկի Գրիգորյան
Երեմ Հարությունի Եսոյան
Տաթևիկ Լևոնի Ստեփանյան
Նաիրա Գևորգի Հովսեփյան
Գայանե Հայկազի Մազմանյան
Ժաննա Համլետի Ասատրյան
Ավագ Արտուշի Գաբրիելյան
Դիանա Ռոմանի Հովհաննիսյան
Դանիել Մերուժանի Մխեյան

Արաբկիր նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Մուրադ Մարտինի Հովակիմյան 10.05-23.05
30.08-12.09
27.12-11.01
Սիմիզար Եղիշի Հովսեփյան
Ռուբեն Մնացականի Բունիաթյան
Զարուհի Կարենի Նախշքարյան
Արթուր Համլետի Ստեփանյան
Էդուարդ Գրիգորի Ամալյան
Արմենուհի Սամվելի Բադիրյան
Ռուբեն Ռաֆիկի Ներսիսյան
Աննա Ալեքսանդրի Փիլոսյան
Մարինա Գևորգի Տաշչյան
Սյուզաննա Սուրենի Ուլիխանյան

Քանաքեռ նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Ալեքսեյ Արշալույսի Սուքոյան
Արթուր Միշայի Մկրտչյան
Սերգեյ Ժորայի Սահակյան
Լիլիթ Տիգրանի Սարգսյան

Աջափնյակ-2 նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Հովհաննես Խաչիկի Ղազարյան
Հայարփի Արթուրի Զարգարյան
Հովիկ Սուրենի Շահնազարյան
Արշակ Վոլոդյայի Պետրոսյան
Նաիրա Վազգենի Ավետիսյան
Սարգիս Սերգոյի Երիցյան
Գրիգորի Հարությունի Վարդանյան
Տիգրան Սիմոնի Գրիգորյան

Աջափնյակ-1 նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արուսյակ Հարությունի Ալեքսանյան
Ռազմիկ Լևոնի Մարիկյան
Գևորգ Սարգսի Պողոսյան
Դավիթ Մհերի Արղամանյան
Արշակ Վալերիի Մաթևոսյան
Արմեն Լեռնիկի Շիրոյան
Արմեն Էդուարդի Պողոսյան
Տաթևիկ Կորյունի Մուրադյան

Արագածոտնի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գոհարիկ Մանուկի Խաչատրյան 05.09-03.10
19.12-30.12
Վարսենիկ Ղուկասի Մելքոնյան 13.06-01.07
01.11-21.11
Գոռ Գառնիկի Մինասյան    02.05-06.05
06.07-02.08
14.11-18.11

Աշտարակի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Մանուկ Սոկրատի Մարգարյան 16.05-30.05
01.08-25.08
Սուրեն Լենդրուշի Մնոյան 18.07-05.08
16.09-07.10

Ապարանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Էդգար Ռուբիկի Կարապետյան 25.04-06.05
16.08-05.09
14.03-18.03

Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Նարեկ Գագիկի Բեգլարյան 24.01-27.01
11.07-19.08
21.11-25.11

Արտաշատի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Հարություն Գաբրիելի Պետրոսյան 17.03-24.03
19.07-05.08
19.12-30.12
17.03-24.03
19.07-05.08
19.12-30.12
Ռուբինա Ռուբենի Աթոյան 03.01-26.01
24.06-06.07
19.12-30.12
Հայկ Արշակի Պետրոսյան
Ելենա Երեմի Քոչարյան 14.01-08.02
25.08-07.09
22.12-26.12
Գրիգոր Վոլոդյայի Հովհաննիսյան 04.04-11.04
11.07-29.07
21.11-01.12
Սամվել Սեյրանի Մատինյան 12.04-20.04
25.07-12.08
28.11-09.12

Մասիսի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Թաթուլ Ջանիբեկի Պողոսյան 30.05-20.06
Իվան Զավենի Բաղմանյան 25.03-07.04
18.07-12.08
28.11-09.12
25.03-07.04

Վեդու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գևորգ Հարությունի Բալյան 03.03-10.05
13.07-02.08
25.11-08.12
Մարիաննա Ռազմիկի Ստեփանյան 10.01-14.01
12.08-30.08
19.12-30.12

Եղեգնաձորի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գառնիկ Գարուշի Ստեփանյան 18.04-29.04
08.08-19.08
19.12-30.12

Արմավիրի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Էդգար Էդիկի Հովհաննիսյան 18.07-05.08
03.10-21.10
Կարինե Արմանի Դավթյան 08.05-22.05
08.08-04.09

Արմավիրի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գոհար Խաչատուրի Ֆիդանյան 25.07-12.08
19.09-10.10
Արթուր Սարիբեկի Ադամյան 15.07-29.07
05.09-30.09
Ադրինե Հովհաննեսի Ղուկասյան 08.07-27.07
23.12-16.01

Էջմիածնի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Վահե Ալեքսանդրի Ջիվանյան 01.08-28.08
22.12-05.01
Սիմա Լևոնի Աբովյան 01.08-19.08
26.12-17.01
Նաիրա Մանվելի Գրիգորյան 08.08-27.08
14.11-02.12
Հովհաննես Պարգևի Մելքոնյան 10.01-21.01
20.06-18.07
Հրաչյա Գագիկի Մեխակյան 15.08-09.09
12.12-23.12

Գեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արմիդա Արմենի Ոսկանյան 01.03-28.03
09.06-22.06
Սամվել Սեյրանի Յուզբաշյան
Վարդան Գուրգենի Հարությունյան 21.03-08.04
25.07-12.08

Գավառի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սերգեյ Դիմիտրիի Չիչոյան 25.04-13.05
29.08-16.09

Սևանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Դավիթ Վալերիի Սարգսյան 14.02-18.02
22.08-16.09
07.11-11.11
Սերոբ Մովսեսի Մանուկյան 23.05-27.05
12.09-07.10
26.12-30.12
Լիանա Վլադիկի Ներսիսյան 18.04-22.04
11.08-02.09
05.12-14.12

Մարտունու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Անի Կարենի Դանիելյան 04.03-13.03
01.07-27.07
21.11-25.11
Նոնա Հմայակի Գալստյան

Ճամբարակի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Աղվան Ալբերտի Պետրոսյան

Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սուրեն Ժորայի Բաղդասարյան
Նանե Գառնիկի Սահակյան
Վարդան Զաուրի Սուղյան
Բակուր Բորիկի Գրիգորյան
Ելենա Բորիսի Առաքելյան 03.05-06.05
12.08-02.09
26.12-30.12

Վանաձորի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Տարոն Ռոբերտի Թադևոսյան
Մուշեղ Պապիկի Հարությունյան
Վարդուհի Սուրիկի Հովնանյան

Սպիտակի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Մարտին Նապոլեոնի Արզումանյան
Աղասի Արշակի Մկոյան
Սուսաննա Վասիլի Գզոգյան

Ստեփանավանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գնել Ժորայի Զաքարյան

Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Աննա Սեյրանի Արզումանյան 20.01-03.02
15.07-04.08
14.10-20.10
Արմեն Աշոտի Վարոսյան
Անահիտ Արմենի Անտոնյան
Դիանա Աշոտի Ղուկեյան 16.05-27.05
08.08-02.09

Հրազդանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Հովհաննես Ռաֆիկի Ավագյան 01.07-15.07
09.09-06.10
Ազատ Հրաչյայի Դունամալյան 20.05-27.05
14.07-03.08
03.11-15.11

Չարենցավանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արման Վարդանի Օհանյան 11.04-22.04
11.08-31.08
26.12-30.12
Գոռ Լյովայի Շահբազյան 15.07-25.08

Եղվարդի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գեղամ Մերուժանի Մարգարյան 15.03-01.04
15.08-02.09
Գագիկ Զենիկի Հեբոյան

Աբովյանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Մեխակ Կառլենի Գևորգյան 03.01-15.02

Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արտյոմ Ռուդիկի Ավետիսյան

Գյումրու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գոռ Վահեի Հարությունյան
Լիլիթ Ռաֆիկի Խաչատրյան
Գագիկ Վոլոդյայի Հովհաննիսյան
Արման Սամվելի Սարոյան
Վահագն Սամվելի Թորոսյան
Տիգրան Հրաչիկի Ոսկանյան
Ռոման Վազգենի Սմբատյան
Էդուարդ Ստեփանի Մկրտչյան

Մարալիկի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Անի Ռազմիկի Աթանեսյան 03.01-14.01
Արամայիս Գագիկի Ասատրյան

Կապանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Նապոլեոն Գրիշայի Օհանյան
Աշոտ Արթուրի Հովհաննիսյան
Անահիտ Ալվարոյի Թումանյան

Գորիսի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Բորիս Հրանտի Բախշիյան
Կարապետ Սերյոժայի Բադալյան
Մուշեղ Արթուրի Արամյան

Սիսիանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Էմին Ռուբիկի Աբգարյան

Մեղրու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Ռոմեն Դերենիկի Ահարոնյան

Տավուշի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սարգիս Արմենի Արմենակյան
Նանա Կոնստանդինի Դալլաքյան
Սասուն Մխիթարյան

Իջևանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արամ Ավետիքի Մարտիրոսյան
Սամվել Կոստյայի Մարդանյան

Բերդի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Զոյա Շաքարի Զաքինյան