background

Հայաստանի Հանրապետության Դատական Իշխանություն

պաշտոնական կայք

ՀՀ դատավորների ամենանամյա արձակուրդի տրամադրման ժամանակացույց

2022 թվական

Վճռաբեկ դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Լիլիթ Զելիմի Թադևոսյան
(Վարչական պալատի նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար) Ռուզաննա Սուրիկի Հակոբյան

Քրեական պալատ

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Համլետ Նորիկի Ասատրյան
Լիլիթ Զելիմի Թադևոսյան
Սերժիկ Սերգեյի Ավետիսյան
Արթուր Վլադիմիրի Պողոսյան
Ելիզավետա Ռեմիկի Դանիելյան
Սամվել Վլադիմիրի Օհանյան

Քաղաքացիական պալատ

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
(Քաղաքացիական պալատի նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար) Մամիկոն Լիբկնեխտի Դրմեյան
Արսեն Սամվելի Մկրտչյան
Գոռ Գագիկի Հակոբյան
Ստեփան Կարոյի Միքայելյան
Տիգրան Ռաֆիկի Պետրոսյան
Սուրեն Ռաֆիկի Անտոնյան
Արտակ Հակոբի Բարսեղյան
Էդգար Ռազմիկի Սեդրակյան

Հակակոռուպցիոն պալատ Հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության կազմ

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Կարեն Ալբերտի Բիշարյան
Արտակ Արտաշեսի Կրկյաշարյան
Սերգեյ Դիմիտրիի Չիչոյան 25.04-13.05
29.08-16.09

Հակակոռուպցիոն պալատ Հակակոռուպցիոն քաղաքացիական գործերի քննության կազմ

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Լիպարիտ Ռոբերտի Մելիքջանյան
Արթուր Ռազմիկի Դավթյան
Գևորգ Վանիկի Գյոզալյան

Վարչական պալատ

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Քրիստինե Պատվականի Մկոյան
Հովսեփ Լևոնի Բեդևյան
Լիանա Օնիկի Հակոբյան

Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Տարոն Մանվելի Նազարյան 11.07-05.08
21.03-01.04
Սամվել Լևոնի Գրիգորյան 15.08-02.09
21.02-25.02
07.11-18.11
Կարեն Վաչիկի Համբարձումյան 11.08-09.09
20.05-31.05
15.12-30.12
Աստղիկ Ֆրունզեի Խառատյան 18.07-12.08
03.01-07.01
14.11-21.11
Նարինե Տարիելի Բարսեղյան 25.07-19.08
24.10-04.11
Լևոն Վաղարշակի Գրիգորյան 17.08-13.09
18.05-31.05
Կարեն Վանուշի Չիլինգարյան 08.08-02.09
04.04-15.04
Ամրահի Սուրենի Պետրոսյան 01.07-29.07
22.04-28.04
26.12-30.12
Հարություն Վոլոդյայի Ենոքյան 15.08-09.09
16.05-27.05
Մարգարիտա Մելիքսեթի Հարթենյան 18.07-12.08
11.04-22.04
Սլավիկ Անդիջանի Թորոսյան 18.07-12.08
07.10-20.10
Նաիրա Արտեմի Մարգարյան 15.08-09.09
16.05-27.05
Անի Ռաֆիկի Մխիթարյան 18.07-12.08
14.02-18.02
Նորա Արայիկի Կարապետյան 18.07-19.08
16.02-25.02
Նարեկ Աշոտի Գաբրիելյան 08.08-02.09
16.05-27.05
19.12-30.12
Արմիդա Արմենի Ոսկանյան 01.03-28.03
09.06-22.06
Լենդրուշ Հրաչյայի Հովհաննիսյան 14.02-23.02
04.07-04.08
Արման Աշոտի Կուրեխյան 01.08-02.09
21.02-25.02
Գոռ Գագիկի Թորոսյան 13.06-11.07
05.12-16.12
Դիանա Ռոմանի Հովհաննիսյան
Դավիթ Մարատի Սերոբյան 01.08-26.08
02.05-13.05

Վերաքննիչ քրեական դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Մխիթար Վրեժի Պապոյան
Լուսինե Լևոնի Աբգարյան
Արշակ Ժորայի Վարդանյան
Արսեն Սերժիկի Նիկողոսյան
Մնացական Հայկի Հարությունյան
Սերգեյ Ռուբիկի Մարաբյան
Նարինե Ռադիկի Հովակիմյան
Կարեն Հենրիիկի Մարդանյան
Անդրանիկ Մնացականի Մնացականյան
Ռուբիկ Հրանտի Մխիթարյան
Ռուզաննա Հակոբի Բարսեղյան
Սևակ Ժորայի Համբարձումյան
Մհեր Սերյոժայի Արղամանյան
Արմեն Համլետի Դանիելյան
Վազգեն Ռուբենի Ռշտունի
Լուսինե Ռազմիկի Հովհաննիսյան
Կարեն Սուրենի Ամիրյան
Մեսրոպ Երջանիկի Մակյան
Արմեն Ժորայի Բեկթաշյան
Արմեն Արտաշեսի Հովհաննիսյան
Մարինե Տոնականի Մելքոնյան
Ռոբերտ Լազոյի Պապոյան
Գրիգոր Վոլոդյայի Հովհաննիսյան 04.04-11.04
11.07-29.07
21.11-01.12

Վերաքննիչ վարչական դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արա Էդուարդի Բաբայան
Ռուստամ Ջասմի Մախմուդյան
Արթուր Ռոբերտի Պողոսյան
Կարեն Աշոտի Ավետիսյան
Կարեն Բաղիշի Մաթևոսյան
Արման Ռազմիկի Թովմասյան
Արթուր Ռոբերտի Առաքելյան
Ալեքսանդրա Ալեքսեյի Հարությունյան 08.04-15.04
12.08-09.09
23.12-30.12
Ռաֆիկ Գագիկի Խանդանյան 05.01-27.01
11.08-09.09
01.12-30.12
Սամվել Սերյոժայի Հովակիմյան 21.03-31.03
08.07-29.07
08.12-13.12
Էդվարդ Թումասի Նահապետյան
Հրաչ Մարտունի Այվազյան
Կարեն Ալբերտի Գևորգյան

Վարչական դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
(նախագահի ժ/պ) Աղասի Սամվելի Դարբինյան 24.03-01.04
19.12-30.12
19.08-01.09
Աննա Համլետի Դիլբարյան

Վարչական դատարան Երևանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Վարազդատ Մերուժանի Միքաելյան 13.06-01.07
26.12-30.12
Ռուզաննա Արայիկի Ազրոյան 17.05-31.05
11.08-30.08
26.12-30.12
Մհեր Ղարիբի Պետրոսյան 01.03-07.03
11.08-07.09
26.12-30.12
Ելենա Վարդգեսի Առաքելյան 03.05-06.05
12.08-09.09
26.12-30.12
Գրիգոր Սամվելի Առաքելյան 13.06-24.06
15.08-14.09
26.12-30.12
Արմեն Գոգոլի Ներսիսյան 11.08-31.08
12.12-30.12
Գևորգ Միքայելի Սոսյան 23.05-26.05
28.06-29.07
07.11-09.11
Միքայել Գագիկի Մելքումյան 06.05-12.05
01.07-29.07
23.12-30.12
Մերի Գևորգի Համբարձումյան 02.12-09.12
15.04-22.04
01.07-29.07
Կարեն Բարսեղի Զարիկյան 28.04-06.05
07.07-29.07
01.12-09.12
Արթուր Ռաֆայելի Ավագյան 18.04-29.04
11.08-02.09
07.11-11.11
Անի Գրիգորի Հարությունյան 25.07-02.09
Արթուր Արշավիրի Ծատուրյան 27.06-01.07
15.08-09.09
26.12-30.12
Արգիշտի Անդրանիկի Ղազարյան 02.05-06.05
11.08-07.09
24.01-31.01
Ռոբերտ Վարդանի Մաքեյան 19.12-30.12
08.08-16.09
Դանիել Սամվելի Դանիելյան 01.07-29.07
25.03-04.04
27.12-29.12

Վարչական դատարան Սևանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արկադիկ Պերճի Մկրտչյան 04.04-08.04
01.08-26.08
26.12-30.12

Վարչական դատարան Գյումրու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Լիլիթ Ալեքսանդրի Սադոյան

Վարչական դատարան Վանաձորի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Անի Կարենի Չիլինգարյան

Սնանկության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սերինե Սերյոժայի Խաչատրյան
Լիանա Վարդանի Հարությունյան
Գարիկ Կարոյի Ավագյան

Սնանկության դատարան Գյումրու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արմեն Օնիկի Խաչատրյան

Սնանկության դատարան Մասիսի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արտաշես Ալֆրեդի Հովհաննիսյան

Սնանկության դատարան Երևանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արթուր Լյուդվիգի Աթաբեկյան 10.01-24.01
Բագրատ Սերգեյի Մկրտչյան
Տիգրան Ռոբերտի Փոլադյան
Արսեն Արտուշի Բաբայան
Սամվել Եփրեմի Թադևոսյան
Լիլիթ Մարատի Կատվալյան
Արմեն Գառնիկի Չիչոյան
Արա Լևոնի Կուբանյան
Գևորգ Գրիշայի Նարինյան

Սնանկության դատարան Վայքի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Լիլիթ Գագիկի Սաղոյան
Նելլի Ղուկասի Հարությունյան

Հակակոռուպցիոն դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Կարապետ Սերյոժայի Բադալյան
Լիլի Մամիկոնի Դրմեյան

Հակակոռուպցիոն դատարան Երևանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
(Հակակոռուպցիոն դատարանի նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար) Արամ Գրիշայի Գրիգորյան
Վարդգես Արայիկի Սարգսյան
Սարգիս Սիմոնի Դադոյան
Վահե Արսենի Դոլմազյան
Աշխեն Ռուբենի Ղարսլյան
Սուրեն Երվանդի Խաչատրյան
Նարինե Աշոտի Ավագյան
Տիգրան Սամվելի Դավթյան
Լիլի Մամիկոնի Դրմեյան

Հակակոռուպցիոն դատարան Ճամբարակի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գիվի Համլետի Հովհաննիսյան

Հակակոռուպցիոն դատարան Մարալիկի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
  Մերի Աղաբեկի Մոսինյան

Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Աշոտ Արթուրի Հովհաննիսյան
Սամվել Սեյրանի Յուզբաշյան
Աշոտ Լևոնի Ջավախյան
Սուսաննա Վասիլի Գզոգյան

Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարան Կենտրոն նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գագիկ Կոլյայի Պողոսյան
Մնացական Վոլոդյայի Մարտիրոսյան
Արթուր Պետիկի Մկրտչյան
Աննա Գևորգի Մաթևոսյան
Տաթևիկ Հրաչի Գրիգորյան
Կարեն Սուրենի Ֆարխոյան
Ջոն Հակոբի Հայրապետյան

Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարան Ավան նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Վահե Ներսեսի Միսակյան
Վարդան Լևոնի Գրիգորյան
Դավիթ Հրաչյայի Հարությունյան
Դավիթ Մարատի Գրիգորյան
Արման Համլետի Հովհաննիսյան
Հարություն Սենեքերիմի Մանուկյան
Վահագն Լեոնիդի Մելիքյան
Գնել Գեղամի Գասպարյան
Արմինե Սերժիկի Մելիքսեթյան
Մանվել Սամվելի Շահվերդյան

Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարան Շենգավիթ նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Ժորա Արմենի Չիչոյան
Արտուշ Վաչագանի Գաբրիելյան
Դավիթ Կիմի Բալայան
Նելլի Ռոմիկի Բաղդասարյան
Վաչե Վանիկի Մարգարյան
Աննա Արտեմի Դանիբեկյան

Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարան Էրեբունի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արման Վարդանի Օհանյան 11.04-22.04
11.08-31.08
26.12-30.12
Կիմա Վաչագանի Արզումանյան
Գայանե Անդրանիկի Խաչատրյան
Լիզա Ռաֆիկի Գրիգորյան
Երեմ Հարությունի Եսոյան
Տաթևիկ Լևոնի Ստեփանյան
Նաիրա Գևորգի Հովսեփյան
Գայանե Հայկազի Մազմանյան
Ժաննա Համլետի Ասատրյան
Ավագ Արտուշի Գաբրիելյան
Դանիել Մերուժանի Մխեյան

Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարան Արաբկիր նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Մուրադ Մարտինի Հովակիմյան 10.05-23.05
30.08-12.09
27.12-11.01
Սիմիզար Եղիշի Հովսեփյան
Ռուբեն Մնացականի Բունիաթյան
Զարուհի Կարենի Նախշքարյան
Արթուր Համլետի Ստեփանյան
Էդուարդ Գրիգորի Ամալյան
Արմենուհի Սամվելի Բադիրյան
Ռուբեն Ռաֆիկի Ներսիսյան
Աննա Ալեքսանդրի Փիլոսյան
Մարինա Գևորգի Տաշչյան
Սյուզաննա Սուրենի Ուլիխանյան
Լիլիթ Տիգրանի Սարգսյան

Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարան Աջափնյակ-2 նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Հովհաննես Խաչիկի Ղազարյան
Հասմիկ Ռաֆիկի Ջալալյան
Արմինե Գևորգի Սաֆարյան
Ալեքսեյ Արշալույսի Սուքոյան
Հայարփի Արթուրի Զարգարյան
Հովիկ Սուրենի Շահնազարյան
Արշակ Վոլոդյայի Պետրոսյան
Նաիրա Վազգենի Ավետիսյան
Սարգիս Սերգոյի Երիցյան
Գրիգորի Հարությունի Վարդանյան
Սերգեյ Ժորայի Սահակյան
Տիգրան Սիմոնի Գրիգորյան
Ալֆրեդ Մաքսիմի Վարդանյան
Արամ Համլետի Մկրտչյան

Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարան Աջափնյակ-1 նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արուսյակ Հարությունի Ալեքսանյան
Ռազմիկ Լևոնի Մարիկյան
Գևորգ Սարգսի Պողոսյան
Դավիթ Մհերի Արղամանյան
Արշակ Վալերիի Մաթևոսյան
Արմեն Լեռնիկի Շիրոյան
Արմեն Էդուարդի Պողոսյան
Տաթևիկ Կորյունի Մուրադյան

Արագածոտնի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գոհարիկ Մանուկի Խաչատրյան 05.09-03.10
19.12-30.12
Վարսենիկ Ղուկասի Մելքոնյան 13.06-01.07
01.11-21.11
Զարուհի Լևոնի Մկրտչյան
Գոռ Գառնիկի Մինասյան    02.05-06.05
06.07-02.08
14.11-18.11
29.08-16.09

Արագածոտնի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Աշտարակի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Մանուկ Սոկրատի Մարգարյան 16.05-30.05
01.08-25.08
Սուրեն Լենդրուշի Մնոյան 18.07-05.08
16.09-07.10

Արագածոտնի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Ապարանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Էդգար Ռուբիկի Կարապետյան 25.04-06.05
16.08-05.09
14.03-18.03

Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի ընդհանուր իրավասության դատարան Արտաշատի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Հարություն Գաբրիելի Պետրոսյան 17.03-24.03
19.07-05.08
19.12-30.12
25.08-31.08
17.03-24.03
19.07-05.08
19.12-30.12
Ռուբինա Ռուբենի Աթոյան 03.01-26.01
24.06-06.07
19.12-30.12
Հայկ Արշակի Պետրոսյան
Սամվել Սեյրանի Մատինյան 12.04-20.04
25.07-12.08
28.11-09.12

Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի ընդհանուր իրավասության դատարան Մասիսի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Ելենա Երեմի Քոչարյան 14.01-08.02
25.08-07.09
22.12-26.12
Իվան Զավենի Բաղմանյան 25.03-07.04
18.07-12.08
28.11-09.12
25.03-07.04
Գառնիկ Գարուշի Ստեփանյան 18.04-29.04
08.08-19.08
19.12-30.12
Նարեկ Գագիկի Բեգլարյան 24.01-27.01
11.07-19.08
21.11-25.11

Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի ընդհանուր իրավասության դատարան Վեդու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գևորգ Հարությունի Բալյան 03.03-10.05
13.07-02.08
25.11-08.12
Մարիաննա Ռազմիկի Ստեփանյան 10.01-14.01
12.08-30.08
19.12-30.12

Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի ընդհանուր իրավասության դատարան Եղեգնաձորի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սարգիս Մելսիկի Հովհաննիսյան

Արմավիրի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Արմավիրի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Էդգար Էդիկի Հովհաննիսյան 18.07-05.08
03.10-21.10
Գոհար Խաչատուրի Ֆիդանյան 25.07-12.08
19.09-10.10
Արթուր Սարիբեկի Ադամյան 15.07-29.07
05.09-30.09
Ադրինե Հովհաննեսի Ղուկասյան 08.07-27.07
23.12-16.01

Արմավիրի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Էջմիածնի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Վահե Ալեքսանդրի Ջիվանյան 01.08-28.08
22.12-05.01
Սիմա Լևոնի Աբովյան 01.08-19.08
26.12-17.01
Կարինե Արմանի Դավթյան 08.05-22.05
08.08-04.09
Նաիրա Մանվելի Գրիգորյան 08.08-27.08
14.11-02.12
Հովհաննես Պարգևի Մելքոնյան 10.01-21.01
20.06-18.07
Հրաչյա Գագիկի Մեխակյան 15.08-09.09
12.12-23.12

Գեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Գավառի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արշակ Ռազմիկի Հարությունյան

Գեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Սևանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սերոբ Մովսեսի Մանուկյան
Դավիթ Վալերիի Սարգսյան 14.02-18.02
22.08-16.09
07.11-11.11
Լիանա Վլադիկի Ներսիսյան 18.04-22.04
11.08-02.09
05.12-14.12

Գեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Մարտունու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Անի Կարենի Դանիելյան 04.03-13.03
01.07-27.07
21.11-25.11

Գեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Վարդենիսի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Վարդան Գուրգենի Հարությունյան 21.03-08.04
25.07-12.08

Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Լուսինե Հրանտի Սեփխանյան

Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Վանաձորի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Նանե Գառնիկի Սահակյան
Վարդան Զաուրի Սուղյան
Տարոն Ռոբերտի Թադևոսյան
Լուսինե Վահրամի Ալավերդյան
Մուշեղ Պապիկի Հարությունյան
Վարդուհի Սուրիկի Հովնանյան
Ելենա Բորիսի Առաքելյան 03.05-06.05
12.08-02.09
26.12-30.12

Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Ալավերդու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սուրեն Ժորայի Բաղդասարյան
Բակուր Բորիկի Գրիգորյան

Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Տաշիրի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գնել Ժորայի Զաքարյան

Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Սպիտակի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Մարտին Նապոլեոնի Արզումանյան
Աղասի Արշակի Մկոյան

Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Նոնա Հմայակի Գալստյան
Անուշավան Գագիկի Մուշեղյան

Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Հրազդանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Աննա Սեյրանի Արզումանյան 20.01-03.02
15.07-04.08
14.10-20.10
Հովհաննես Ռաֆիկի Ավագյան 01.07-15.07
09.09-06.10

Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Չարենցավանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արմեն Աշոտի Վարոսյան

Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Եղվարդի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Անահիտ Արմենի Անտոնյան
Գեղամ Մերուժանի Մարգարյան 15.03-01.04
15.08-02.09

Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Աբովյանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Մեխակ Կառլենի Գևորգյան 03.01-15.02
Գոռ Լյովայի Շահբազյան 15.07-25.08
19.10-01.11
Դիանա Աշոտի Ղուկեյան 16.05-27.05
08.08-02.09
Ազատ Հրաչյայի Դունամալյան 20.05-27.05
14.07-03.08
03.11-15.11

Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Գյումրու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գոռ Վահեի Հարությունյան
Լիլիթ Ռաֆիկի Խաչատրյան
Գագիկ Վոլոդյայի Հովհաննիսյան
Վահագն Սամվելի Թորոսյան
Արտյոմ Ռուդիկի Ավետիսյան
Տիգրան Հրաչիկի Ոսկանյան
Ռոման Վազգենի Սմբատյան
Էդուարդ Ստեփանի Մկրտչյան

Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Արթիկի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արման Սամվելի Սարոյան

Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Մարալիկի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Անի Ռազմիկի Աթանեսյան 03.01-14.01
Արամայիս Գագիկի Ասատրյան

Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Էմին Ռուբիկի Աբգարյան

Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Կապանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Նապոլեոն Գրիշայի Օհանյան
Անահիտ Ալվարոյի Թումանյան

Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Գորիսի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Բորիս Հրանտի Բախշիյան
Մուշեղ Արթուրի Արամյան
Կարեն Ցոլակի Հակոբյան

Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Մեղրու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Ռոմեն Դերենիկի Ահարոնյան

Տավուշի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Իջևանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սարգիս Արմենի Արմենակյան
Սասուն Մխիթարյան
Արամ Ավետիքի Մարտիրոսյան
Սամվել Կոստյայի Մարդանյան

Տավուշի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Դիլիջանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Նանա Կոնստանդինի Դալլաքյան

Տավուշի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Բերդի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Զոյա Շաքարի Զաքինյան