background

Հայաստանի Հանրապետության Դատական Իշխանություն

պաշտոնական կայք

5

image

Կայքը փորձարկման փուլում է

Որոնում

Հակակոռուպցիոն պալատ

Աշխատակազմ

Դատավորներ

Նախագահ ։ Արթուր Ռազմիկի Դավթյան

image

Ծնվել է 1975 թվականի հունիսի 8-ին ք․ Երևանում։

1992 թվականին ավարտել է Երևանի Ձերժինսկու անվան թիվ 20 միջնակարգ դպրոցը:

1997 թվականին ավարտել է Երևանի «Վարդանանց» համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը։

2005 թվականին ավարտել է Երևանի «Գլաձոր» համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատը:

2022 թվականին ավարտել է ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի իրավագիտության ֆակուլտետի մագիստրատուրան:

2020 թվականից հանդիսանում է ՀՀ Գիտությունների Ազգային Ակադեմիայի փիլիսոփայության, սոցիոլոգիայի և իրավունքի ինստիտուտի հայցորդ։

Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն կրթության և գիտության կոմիտեի «Իրավագիտություն-063» մասնագիտական խորհրդի որոշմամբ շնորհվել է իրավաբանական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան։

Աշխատանքային փորձ.

1998 թվականից հանդիսացել է Փաստաբանների պալատի անդամ՝ փաստաբան։

02.02.2004-31.01.2012թթ. աշխատել է «Իրավունքի Պաշտպան» ՍՊԸ-ում՝ որպես իրավաբան-փաստաբան։

01․05․2005-18.12.2018թթ. հանդիսացել է «Իրավունքի Պաշտպան Միավորում» ՀԿ և դրան առընթեր Առևտրային Արբիտրաժային դատարանի նախագահ։

2005 թվականից մինչև 2006 թվականն դասավանդել է Երևանի պետական մանկավարժական համալսարանում և Երևանի Հյուսիսային համալսարանում։

2005 թվականից մինչև 2007 թվականը հանդիսացել է ՀՀ փաստաբանական պալատի խորհրդի անդամ։

25.01.2012-18.12.2018թթ. աշխատել է «Դավթյան և գործընկերներ փաստաբանական գրասենյակ» ՍՊԸ-ում՝ որպես փաստաբան, տնօրեն։

2016-2018թթ․ հանդիսացել է ՀՀ փաստաբանական պալատի նախագահի տեղակալ։

25․09․2018-31․12․2018թթ․ հանդիսացել է Երևանի ավագանու անդամ։

14.01.2019 թվականից մինչ 03.07.2022 թվականը հանդիսացել է Ազգային ժողովի պատգամավոր։

24.01.2019 թվականից առ այսօր դասավանդում է ՀՀ Փաստաբանական ակադեմիայում և Արբիտրների բարձրագույն դպրոցում:

04.07.2022 թվականից հանդիսանում է ՀՀ Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի հակակոռուպցիոն քաղաքացիական գործերով քննության դատական կազմի դատավոր:

03․03․2023թ․ՀՀ Նախագահի ՆՀ-85-Ա հրամանագրով նշանակվել է՝ Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի նախագահ՝ վեց տարի ժամկետով:

Հեղինակ է 2 մենագրության և գիտական հոդվածների:

 

Այլ տեղեկություններ.

1998 թվականի հունիսից մինչև 1999 թվականի նոյեմբերը ծառայել է ՀՀ Զինված ուժերում։

 

Ամուսնացած է, ունի երեք երեխա։

 

 

Կոնտակտային տվյալ.

artur.davtyan@court.am

 

Սերգեյ Դիմիտրիի Չիչոյան

image

Ծնվել է 1966 թվականին Գավառ քաղաքում։

 

Կրթություն

1983 թվականից մինչև 1988 թվականը սովորել է ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետում։

 

Աշխատանքային փորձ

1988 թվականից մինչև 1989 թվականն աշխատել է «Կամոսարք» գործարանում՝ որպես իրավախորհրդատու:

1989 թվականից մինչև 1990 թվականն աշխատել է Կիրովականի քննչական բաժնում՝ որպես քննիչ։

1990 թվականից մինչև1992 թվականն աշխատել է Կամոյի քննչական բաժնում՝ որպես քննիչ:

1992 թվականից մինչև1994 թվականն աշխատել է Գեղարքունիքի մարզի քննչական բաժնում՝ որպես հատկապես կարևոր գործերով ավագ քննիչ:

1994 թվականից մինչև1999 թվականն աշխատել է Կամոյի քննչական բաժնում՝ որպես բաժանմունքի պետ:

1999 թվականից մինչև 2003 թվականն աշխատել է Գեղարքունիքի մարզի Առաջին ատյանի դատարանում՝ դատավորի պաշտոնում։

2003 թվականից մինչև 2008 թվականն աշխատել է Գեղարքունիքի մարզի առաջին ատյանի դատարանի նախագահի պաշտոնում։

2008 թվականից մինչև 2009 թվականը զբաղեցրել է Հյուսիսային քրեական դատարանի նախագահի պաշտոնը:

2009 թվականի փետրվարի 27-ին ՀՀ Նախագահի հրամանագրով նշանակվել է ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր:

2014 թվականից մինչև 2018 թվականը եղել է ՀՀ արդարադատության խորհրդի անդամ:

2018 թվականից ընտրվել է ՀՀ բարձրագույն դատական խորհրդի անդամ՝ 5 տարի ժամկետով:

ՀՀ նախագահի 2018 թվականի հունիսի 8-ի ՆՀ-337-Ա հրամանագրով նշանակվել է Գեղարքունիքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր:

 

Կոնտակտային տվյալ

s.chichoyan@court.am

Ելիզավետա Ռեմիկի Դանիելյան

image

Ծնվել է 1964 թվականին, Երևան քաղաքում։

 

Կրթություն

1981 թվականից մինչև 1987 թվականը սովորել է ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետում։

ՀՀ կառավարությանն առընթեր Բարձրագույն որակավորման հանձնաժողովի 2015 թվականի փետրվարի 17-ի որոշմամբ շնորհվել է իրավաբանական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան:

 

Աշխատանքային փորձ

1981 թվականից մինչև 1984 թվականն աշխատել է Երևանի 26 Կոմիսարների շրջանի ժողդատարանում՝ որպես թարգմանիչ։

1984 թվականից մինչև 1989 թվականն աշխատել է «Ավտոտեխսպասարկում» հանրապետական բազայում՝ որպես իրավախորհրդատու։

1989 թվականից մինչև 1991 թվականը հանդիսացել է Հայաստանի Հանրապետության փաստաբանների կոլեգիայի անդամ, միաժամանակ պայմանագրային կարգով զբաղեցրել է ավագ խորհրդատուի պաշտոնը, սպասարկել է Հայաստանի Հանրապետության առևտրի նախարարության Աբովյանի քաղաքի մասնաճյուղը։

1991 թվականից մինչև 1999 թվականը զբաղեցրել է Երևան քաղաքի Սպանդարյանի շրջանի ժողդատարանի դատավորի պաշտոնը։

1999 թվականից մինչև 2009 թվականը զբաղեցրել է Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն համայնքների ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահի պաշտոնը։

ՀՀ Նախագահի 2009 թվականի հունվարի 15-ի հրամանագրով նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության վճռաբեկ դատարանի քրեական պալատի դատավոր։

Դասախոսում է Հայ-Ռուսական (Սլավոնական) համալսարանում։

2020 թվականի հուլիսի 31-ին Հայաստանի Հանրապետության դատավորների ընդհանուր ժողովի կողմից ընտրվել է Դատավորների ընդհանուր ժողովի Էթիկայի և կարգապահական հարցերի հանձնաժողովի անդամ՝ 4 տարի ժամկետով:

2023 թվականի մայիսի 29-ին նշանակվել է Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության դատական կազմի դատավոր:

Այլ տեղեկություններ

ՀՀ Նախագահի 2011 թվականի սեպտեմբերի 3-ի հրամանագրով պարգևատրվել է Մխիթար Գոշի անվան մեդալով:

2023թ. հուլիսի 6-ին՝ իրավագիտության զարգացման, օրինականության և իրավակարգի ամրապնդման գործում ունեցած վաստակի համար Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության դատական կազմի դատավոր Ելիզավետա Ռեմիկի ԴԱՆԻԵԼՅԱՆԻՆ շնորհել է Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր իրավաբանի պատվավոր կոչում:

Կոնտակտային տվյալ

e.danielyan@court.am

 

Արտակ Արտաշեսի Կրկյաշարյան

image

Կենսագրություն.

Ծնվել է   1976 թվականի հոկտեմբերի 21-ին ք․ Երևանում։

1993 թվականին  ավարտել է  Ծովակալ Իսակովի  անվան թիվ 132 միջնակարգ դպրոցը:

1999 թվականին ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի  իրավաբանական ֆակուլտետը։

2021 թվականից հանդիսանում է ՀՀ ԳԱԱ փիլիսոփայության, սոցիոլոգիայի և իրավունքի ինստիտուտի հայցորդ։

 

Աշխատանքային փորձ.

13.01.2000-02.02.2005թթ. աշխատել է  Մարտակերտի կայազորի զինվորական դատախազությունում՝ որպես քննիչ-ստաժոր, ապա քննիչ։

02.02.2005-01.12.2007թթ. աշխատել է Զինվորական դատախազությունում՝ որպես  հատկապես կարևոր գործերով քննիչ։

2007 թվականից մինչև 2012 թվականն աշխատել է ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության Սևանի կայազորի (5-րդ կայազորային) քննչական բաժնում՝ որպես պետ։

2012 թվականից մինչև 2013 թվականն աշխատել է ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության Երևանի կայազորի (4-րդ կայազորային) քննչական բաժնում՝ որպես պետ։

12.12.2013-04.07.2014թթ. աշխատել է՝ որպես Զինվորական դատախազի տեղակալ։                 

04.07.2014-09.03.2016թթ. աշխատել է՝ որպես Զինվորական դատախազի տեղակալ-զինվորական կենտրոնական դատախազության քրեական հետապնդման ոլորտում կայազորերի զինվորական դատախազությունների գործունեությունը վերահսկող բաժնի պետ։

09.03.2016-12.10.2016թթ.աշխատել է՝ որպես Զինվորական դատախազի տեղակալ- զինվորական կենտրոնական դատախազության պետական շահերի պաշտպանության բաժնի պետ։

12.10.2016-27.08.2018թթ. աշխատել է՝ որպես Զինվորական դատախազի տեղակալ։

 24.08.2018 թվականից մինչ  07.07.2022 թվականը աշխատել է  Քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ-զինվորական քննչական գլխավոր վարչության պետ։

08.07.2022 թվականից հանդիսանում է Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության դատական կազմի դատավոր:

 

Այլ տեղեկություններ.

Ունի Արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան։

Ամուսնացած է, ունի երեք երեխա։

 

Կոնտակտային տվյալ.

a.krkyasharyan@court.am

Դավիթ Միքայելի Վեքիլյան

image

Ծնվել է 1974 թվականի հուլիսի 5-ին Երևան քաղաքում:

Կրթություն.

1991 թվականին ավարտել է Երևան քաղաքի «Ասքանազ Մռավյանի անվան» թիվ 25 ռուսական դպրոցը։

1991 – 1996 – սովորել և ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետը։

Աշխատանքային փորձ.

 

05․09․1996 – զորակոչվել է ՀՀ զինված ուժեր, անցել է ուսումնական ժամանակահատված և ստացել «լեյտենանտ» զինվորական կոչում։

05․10․1996 – 13․01․1999 – ծառայության է նշանակվել ՀՀ ՊՆ զինվորական ոստիկանության վարչությունում՝ որպես քննչական բաժնի քննիչ։

13․01․1999 – 15․11․2007 – աշխատել է ՀՀ զինվորական դատախազության քննչական բաժնի հատկապես կարևոր գործերի քննիչի պաշտոնում։

09․2006 – 11․2007 – ընդգրկվել է ՀՀ գլխավոր դատախազության քննչական վարչության քննիչների վարույթում գտնվող տարբեր քրեական գործերով կազմված քննչական խմբերում։

15․11․2007 – 30․11․2007 – աշխատել է որպես ՀՀ գլխավոր դատախազության քննչական վարչության հատկապես կարևոր գործերով քննիչ։

07․12․2007 – 24․10․2013 – աշխատել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում՝ որպես հատկապես կարևոր գործերով քննիչ, այնուհետև՝ հատկապես կարևոր գործերով ավագ քննիչ։

04․11․2013 – 21․01․2016 – զբաղեցրել է ՀՀ գլխավոր դատախազության հատկապես կարևոր գործերով քննության վարչության ավագ դատախազի պաշտոնը։

21․01․2016 – 20․07․2017 – զբաղեցրել է Արագածոտնի մարզի դատախազի պաշտոնը։

20․07․2017 – 28․02․2020 – զբաղեցրել է Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազի պաշտոնը։

28․02․2020 – 21․10․2022 - զբաղեցրել է Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազի պաշտոնը։

23․12․2022 թ.-ից հանդիսանում է Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության դատական կազմի դատավոր:

Այլ տեղեկություններ.

 

Ունի Արդարադատության առաջին դասի խորհրդականի դասային աստիճան։

30.06.2020 – պաշտոնեական պարտականությունները գերազանց և բարձր պատասխանատվությամբ կատարելու համար պարգևատրվել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի շնորհակալագրով։

20․09․2022 – 01․2023 – Արդարադատության ակադեմիա, դասախոս։

Արման Աշոտի Կուրեխյան

image

Ծնվել է 1974 թվականին Իջևան քաղաքում:

 

Կրթություն

1991 թվականին ընդունվել և 1996 թվականին ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը` ստանալով իրավաբանի որակավորում:

 

Աշխատանքային փորձ

2000 թվականից եղել է ՀՀ Փաստաբանների միության, այնուհետ` ՀՀ Փաստաբանների պալատի անդամ, փաստաբան:

2000 թվականից մինչև 2004 թվականն աշխատել է «Հայաստանի երիտասարդ իրավաբանների ասոցիացիա» ՀԿ-ում՝ որպես ծրագրի փաստաբան:

2006 թվականից մինչև 2007 թվականն աշխատել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամում՝ որպես իրավաբան:

2008 թվականից մինչև աշխատել է Տավուշի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր:

ԲԴԽ-16-Ո-30 որոշմամբ ներկայացված առաջարկությամբ՝ ՀՀ նախագահի՝ 2018 թվականի հուլիսի 4-ի հրամանագրով նշանակվել է Տավուշի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահ՝ երեք տարի ժամկետով:

ԲԴԽ-59-Ո-147 որոշմամբ ներկայացված առաջարկությամբ՝ ՀՀ նախագահի՝ 2021 թվականի օգոստոսի 17-ի հրամանագրով նշանակվել է ՀՀ Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի դատավոր:

ՀՀ Նախագահի 2022թ. դեկտեմբերի 23-ի հրամանագրով նշանակվել է Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի քաղաքացիական գործերի քննության դատական կազմի դատավոր:

Այլ տեղեկություններ

1996 թվականից մինչև 1998 թվականը ժամկետային զինվորական ծառայություն է անցել ՀՀ Զինված ուժերում:

 

Կոնտակտային տվյալ

a.kurekhyan@court.am

 

Լիզա Ռաֆիկի Գրիգորյան

image

Ծնվել է 1973 թ. Երևան քաղաքում:

 

Կրթություն

1995 թվականին ավարտել է ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետը:

2011 թվականին ավարտել է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի մագիստրատուրան:

 

Աշխատանքային փորձ

1993-1996 թթ. աշխատել է Երևանի Էրեբունու շրջանի ժող. դատարանում` որպես գործավար:

1996-1999 թթ, աշխատել է Երևանի Էրեբունու շրջանի ժող. դատարանում` որպես նիստերի քարտուղար:

1999թ. մարտից մինչև 2007 թ. օգոստոսը եղել է ՀՀ փաստաբանների միության անդամ:

1999-2008թթ. աշխատել է ՀՀ իրավաբանների միության իրավական օգնության սոցիալական կենտրոնում` որպես իրավախորհրդատու:

2008թ. հունվարից մինչև 2008թ. հունիսը աշխատել է ՀՀ փաստաբանների պալատի հանրային պաշտպանի գրասենյակում` որպես հանրային պաշտպան:

2009-2010 թթ. աշխատել է «Քեյ Փարթնրզ» ՓԲԸ-ում` որպես իրավաբան:

2010թ. փետրվարից մինչև 2010թ. օգոստոսը աշխատել է «Հայաստանի երիտասարդ իրավաբանների ասոցիացիա» ՀԿ-ում` որպես իրավաբան:

2013թ. ապրիլի 4-ին ՀՀ Նախագահի հրամանագրով նշանակվել է Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր:

ՀՀ ԱԺ կողմից 2017 թվականի դեկտեմբերի 21-ի թիվ ՀՕ-34-Ն օրենքի համաձայն շարունակում է պաշտոնավարել Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավորի պաշտոնում:

2023 թվականի մայիսի 29-ին նշանակվել է Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի քաղաքացիական գործերի քննության դատական կազմի դատավոր:

Կոնտակտային տվյալ

l.grigoryan@court.am

Լիպարիտ Ռոբերտի Մելիքջանյան

image

Կենսագրություն.

Ծնվել է   1974 թվականի մայիսի 22-ին Տավուշի մարզի, ք․ Իջևանում։

1991 թվականին  ոսկե մեդալով ավարտել է Իջևանի թիվ 2 միջնակարգ դպրոցը:

1996 թվականին ավարտել է Երևանի պետական  համալսարանի իրավագիտության  ֆակուլտետը՝ գերազանցության դիպլոմով։

2005 թվականին պաշտպանել է «Միջազգային հաշվարկներում մուրհակի կիրառման հետ կապված իրվական հիմնախինդիրները» վերտառությամբ թեկնածուական ատենախոսությունը և ստացել  իրավաբանական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան։

2014 թվականին ԵՊՀ գիտական խորհրդի որոշմամբ ստացել է դոցենտի գիտական կոչում՝ իրավաբանություն մասնագիտությամբ։ 

Աշխատանքային փորձ.

1999 թվականից մինչև 2003 թվականն աշխատել է «Գրեյթ Արարատ» ՍՊԸ-ում՝ որպես իրավաբան։  

01.09.2005-31.01.2007թթ. հանդիսացել է Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի քաղաքացիական իրավունքի ամբիոնի դասախոս։

01.02.2007-31.08.2014թթ. հանդիսացել է Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի քաղաքացիական իրավունքի ամբիոնի ասիստենտ։

01.09.2014-31.08.2021թթ. հանդիսացել է Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի քաղաքացիական իրավունքի ամբիոնի դոցենտ։

01.09.2021 թվականից առ այսօր հանդիսանում է Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի քաղաքացիական իրավունքի ամբիոնի  համատեղությամբ դոցենտ։

 28.02.2018 թվականից մինչ 04.07.2022 թվականը հանդիսացել է Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամ։

04.07.2022 թվականից հանդիսանում է Վճռաբեկ դատարանի  հակակոռուպցիոն պալատի հակակոռուպցիոն քաղաքացիական գործերով քննության դատական կազմի դատավոր:

Այլ տեղեկություններ.

 Ամուսնացած է, ունի երկու երեխա։

 

 

 

Արթուր Ռազմիկի Դավթյան

image

Ծնվել է 1975 թվականի հունիսի 8-ին ք․ Երևանում։

1992 թվականին ավարտել է Երևանի Ձերժինսկու անվան թիվ 20 միջնակարգ դպրոցը:

1997 թվականին ավարտել է Երևանի «Վարդանանց» համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը։

2005 թվականին ավարտել է Երևանի «Գլաձոր» համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատը:

2022 թվականին ավարտել է ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի իրավագիտության ֆակուլտետի մագիստրատուրան:

2020 թվականից հանդիսանում է ՀՀ Գիտությունների Ազգային Ակադեմիայի փիլիսոփայության, սոցիոլոգիայի և իրավունքի ինստիտուտի հայցորդ։

Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն կրթության և գիտության կոմիտեի «Իրավագիտություն-063» մասնագիտական խորհրդի որոշմամբ շնորհվել է իրավաբանական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան։

Աշխատանքային փորձ.

1998 թվականից հանդիսացել է Փաստաբանների պալատի անդամ՝ փաստաբան։

02.02.2004-31.01.2012թթ. աշխատել է «Իրավունքի Պաշտպան» ՍՊԸ-ում՝ որպես իրավաբան-փաստաբան։

01․05․2005-18.12.2018թթ. հանդիսացել է «Իրավունքի Պաշտպան Միավորում» ՀԿ և դրան առընթեր Առևտրային Արբիտրաժային դատարանի նախագահ։

2005 թվականից մինչև 2006 թվականն դասավանդել է Երևանի պետական մանկավարժական համալսարանում և Երևանի Հյուսիսային համալսարանում։

2005 թվականից մինչև 2007 թվականը հանդիսացել է ՀՀ փաստաբանական պալատի խորհրդի անդամ։

25.01.2012-18.12.2018թթ. աշխատել է «Դավթյան և գործընկերներ փաստաբանական գրասենյակ» ՍՊԸ-ում՝ որպես փաստաբան, տնօրեն։

2016-2018թթ․ հանդիսացել է ՀՀ փաստաբանական պալատի նախագահի տեղակալ։

25․09․2018-31․12․2018թթ․ հանդիսացել է Երևանի ավագանու անդամ։

14.01.2019 թվականից մինչ 03.07.2022 թվականը հանդիսացել է Ազգային ժողովի պատգամավոր։

24.01.2019 թվականից առ այսօր դասավանդում է ՀՀ Փաստաբանական ակադեմիայում և Արբիտրների բարձրագույն դպրոցում:

04.07.2022 թվականից հանդիսանում է ՀՀ Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի հակակոռուպցիոն քաղաքացիական գործերով քննության դատական կազմի դատավոր:

03․03․2023թ․ՀՀ Նախագահի ՆՀ-85-Ա հրամանագրով նշանակվել է՝ Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի նախագահ՝ վեց տարի ժամկետով:

Հեղինակ է 2 մենագրության և գիտական հոդվածների:

 

Այլ տեղեկություններ.

1998 թվականի հունիսից մինչև 1999 թվականի նոյեմբերը ծառայել է ՀՀ Զինված ուժերում։

 

Ամուսնացած է, ունի երեք երեխա։

 

 

Կոնտակտային տվյալ.

artur.davtyan@court.am

 

Գևորգ Վանիկի Գյոզալյան

image

Կենսագրություն.

Ծնվել է  1980 թվականի մայիսի 27-ին ք․ Երևանում։

1997 թվականին  ավարտել է  Երևանի թիվ 160 միջնակարգ դպրոցը:

2005 թվականին ավարտել է Երևանի Մովսես Խորենացու անվան  համալսարանի իրավագիտության  ֆակուլտետի բակալավրիատը։

2007 թվականին ավարտել է ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի մագիստրատուրան:

 

Աշխատանքային փորձ.

05.05.2003-01.02.2004թթ. աշխատել է «Պրեզումպցիա» ՍՊԸ իրավաբանական ծառայությունում՝ որպես իրավաբան, այնուհետև գործադիր տնօրեն։

01.02.2004-31.01.2007թթ. հանդիսացել է «Հայաստանի երիտասարդ իրավաբանների ասոցիացիա» հասարակական կազմակերպությունում՝ որպես իրավաբան-դասախոս։

18.09.2006-23.04.2007թթ. աշխատել է «ԼԻԳԼ ԸԼԱՅԸՆՍ» ՍՊԸ-ում՝ որպես կրտսեր իրավախորհրդատու։

25.04.2007-15.01.2008թթ. աշխատել է Կենտրոնական բանկի Իրավաբանական վարչության ֆինանսական համակարգի վերահսկողության իրավական սպասարկման երկրորդ բաժնում՝ որպես իրավախորհրդատու։

16.01.2008-18.09.2012թթ. աշխատել է «ԱՐԵԳԱԿ» ունիվերսալ վարկային կազմակերպությունում՝ որպես իրավաբան։

01.04.2011-02.04.2013թթ. հիմնել է «Գևորգ Գյոզալյան» փաստաբանական գրասենյակը և իրականացրել է փաստաբանական գործունեություն։

02.04.2013-01.06.2019թթ. հանդիսացել է «Գյոզալյան և գործընկերներ» փաստաբանական գրասենյակ ՍՊԸ-ի  տնօրեն։

2013 թվականից մինչև 2016 թվականն դասավանդել է Փաստաբանական դպրոցում:

2011 թվականից մինչև 2017 թվականն հանդիսացել է ՀՀ փաստաբանների պալատի խորհրդի անդամ։

02.03.2020-30.06.2020թթ. աշխատել է  «Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի անձնակազմի կառավարման և իրավական ապահովման վարչության իրավական ապահովման բաժնում՝ որպես բաժնի վարիչ։

 01.06.2019 թվականից մինչ 04.07.2022թվականը աշխատել է «ԹիՔեյ ընդ Փարթներս» ՓԲԸ-ում՝ որպես դատավարական գործերով ավագ գործընկեր:

04.07.2022 թվականից հանդիսանում է Վճռաբեկ դատարանի  հակակոռուպցիոն պալատի հակակոռուպցիոն քաղաքացիական գործերով քննության դատական կազմի դատավոր:

 

Այլ տեղեկություններ.

 Ամուսնացած է, ունի երեք երեխա:

 

Կոնտակտային տվյալ.

g.gyozalyan@court.am