ՀՀ դատավորների ամենանամյա արձակուրդի տրամադրման ժամանակացույց

2024 թվական

Քրեական պալատ

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Համլետ Նորիկի Ասատրյան
Լիլիթ Զելիմի Թադևոսյան 25.03-28.03
Սամվել Վլադիմիրի Օհանյան 01.02-14.02
Դավիթ Մհերի Խաչատուրյան
Արթուր Վլադիմիրի Պողոսյան 05.04-19.04
Սերժիկ Սերգեյի Ավետիսյան 25.04-10.05

Քաղաքացիական պալատ

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գոռ Գագիկի Հակոբյան
Արսեն Սամվելի Մկրտչյան 04.03-12.03
Արթուր Լյուդվիգի Աթաբեկյան 03.01-12.01
06.05-31.05
08.07-09.08
Նաիրա Գևորգի Հովսեփյան 08.04-19.04
Սերգեյ Գուրգենի Մեղրյան 03.01-05.01
Էդգար Ռազմիկի Սեդրակյան 24.01-09.02
21.03-25.03
08.05-23.05

Հակակոռուպցիոն պալատ Հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության կազմ

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արտակ Արտաշեսի Կրկյաշարյան 05.02-05.02
05.03-12.03
Դավիթ Միքայելի Վեքիլյան
Սերգեյ Դիմիտրիի Չիչոյան 26.02-25.03
Ելիզավետա Ռեմիկի Դանիելյան 22.01-02.02
25.04-10.05

Հակակոռուպցիոն պալատ Հակակոռուպցիոն քաղաքացիական գործերի քննության կազմ

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Լիպարիտ Ռոբերտի Մելիքջանյան 13.05-31.05
Արթուր Ռազմիկի Դավթյան 05.02-16.02
05.04-12.04
Գևորգ Վանիկի Գյոզալյան
Արման Աշոտի Կուրեխյան 01.03-15.03
Լիզա Ռաֆիկի Գրիգորյան

Վարչական պալատ

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Հովսեփ Լևոնի Բեդևյան 15.02-27.02
26.04-07.05
26.04-08.05
Արման Ռազմիկի Թովմասյան 27.02-20.03
22.04-23.04
Քրիստինե Պատվականի Մկոյան
Լիանա Օնիկի Հակոբյան 10.04-17.04
Ռուզաննա Սուրիկի Հակոբյան

Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Տարոն Մանվելի Նազարյան 29.04-10.05
Սամվել Լևոնի Գրիգորյան 01.04-03.04
Կարեն Վաչիկի Համբարձումյան
Նարինե Տարիելի Բարսեղյան
Լևոն Վաղարշակի Գրիգորյան 26.02-07.03
Հարություն Վոլոդյայի Ենոքյան
Մարգարիտա Մելիքսեթի Հարթենյան
Նաիրա Արտեմի Մարգարյան 19.02-23.02
Անի Ռաֆիկի Մխիթարյան
Նորա Արայիկի Կարապետյան
Նարեկ Աշոտի Գաբրիելյան 23.04-08.05
Լենդրուշ Հրաչյայի Հովհաննիսյան
Գայանե Անդրանիկի Խաչատրյան 02.05-10.05
Ժաննա Համլետի Ասատրյան 26.07-30.09
13.12-19.12
01.03-07.03
06.05-13.05
Սամվել Սեյրանի Մատինյան 20.03-04.04
Սերգեյ Ժորայի Սահակյան 30.04-13.05
Իվան Զավենի Բաղմանյան 20.03-29.03
Դավիթ Մարատի Սերոբյան 29.04-10.05
Լիլիթ Տիգրանի Սարգսյան 13.05-17.05

Վերաքննիչ քրեական դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Մխիթար Վրեժի Պապոյան 22.07-30.08
29.05-14.06
Լուսինե Լևոնի Աբգարյան 26.08-04.10
Արսեն Սերժիկի Նիկողոսյան 22.07-30.08
Մնացական Հայկի Հարությունյան 22.07-30.08
17.04-02.05
Նարինե Ռադիկի Հովակիմյան 13.05-24.06
14.05-27.05
Ռուբիկ Հրանտի Մխիթարյան 13.05-24.06
14.05-24.06
Սևակ Ժորայի Համբարձումյան 13.05-24.06
Մհեր Սերյոժայի Արղամանյան 22.07-30.08
04.03-18.03
Արմեն Համլետի Դանիելյան 13.05-24.06
14.05-27.05
14.05-27.05
Վազգեն Ռուբենի Ռշտունի 22.07-30.08
11.03-29.03
10.05-10.05
15.03-01.04
Լուսինե Ռազմիկի Հովհաննիսյան 13.05-24.06
18.04-23.04
21.05-18.06
Արմեն Ժորայի Բեկթաշյան 15.01-30.01
17.06-29.06
29.04-14.05
Աննա Գևորգի Մաթևոսյան 17.06-29.07
29.04-14.05
Լուսինե Վահրամի Ալավերդյան 17.06-29.07
Մարինե Տոնականի Մելքոնյան 13.05-24.06
27.03-09.04
27.03-17.04
27.03-25.04
Վաչե Վանիկի Մարգարյան 26.08-04.10
Ռոբերտ Լազոյի Պապոյան 22.07-30.08
15.04-29.04
Գրիգոր Վոլոդյայի Հովհաննիսյան 17.06-29.07
Կարեն Հովհանեսի Հովհաննիսյան 17.06-29.07
Ադրինե Հովհաննեսի Ղուկասյան
Գառնիկ Գարուշի Ստեփանյան 01.04-12.04
29.07-16.08
02.12-06.12

Վերաքննիչ վարչական դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արա Էդուարդի Բաբայան 26.02-01.03
02.05-10.05
29.07-23.08
15.02-11.03
Ռուստամ Ջասմի Մախմուդյան 01.07-29.07
Արթուր Ռոբերտի Պողոսյան 31.01-05.02
04.03-07.03
28.06-30.08
Կարեն Աշոտի Ավետիսյան 01.07-29.07
Կարեն Բաղիշի Մաթևոսյան 19.07-23.08
Արթուր Ռոբերտի Առաքելյան 01.02-05.02
23.05-31.05
29.07-23.08
Ալեքսանդրա Ալեքսեյի Հարությունյան 15.07-09.08
Ռաֆիկ Գագիկի Խանդանյան 15.07-09.08
Սամվել Սերյոժայի Հովակիմյան 01.07-29.07
Հրաչ Մարտունի Այվազյան 15.07-09.08
Կարեն Ալբերտի Գևորգյան 29.07-23.08
02.05-10.05
Հայկ Աշոտի Խաչատրյան 05.08-30.08

Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գոռ Վահեի Հարությունյան 02.05-31.05
Մեսրոպ Երջանիկի Մակյան
Ժենյա Անուշավանի Մելիքսեթյան
Անի Արարատի Մարտիրոսյան
Հայարփի Արթուրի Զարգարյան 23.04-30.04
Հովիկ Սուրենի Շահնազարյան 23.04-30.04
Կարեն Սուրենի Ամիրյան 18.03-22.03
Արմեն Արտաշեսի Հովհաննիսյան
Արթուր Արտուշի Նահապետյան 26.02-11.03
Գոռ Գագիկի Թորոսյան 25.03-29.03
Արմիդա Արմենի Ոսկանյան
Դիանա Ռոմանի Հովհաննիսյան 22.04-30.04

Վարչական դատարան Երևանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արգիշտի Անդրանիկի Ղազարյան 03.01-12.01
31.05-06.06
12.08-03.09
Վարազդատ Մերուժանի Միքաելյան 02.05-10.05
24.07-30.08
23.12-30.12
Ռուզաննա Արայիկի Ազրոյան 18.09-30.09
02.12-30.12
Մհեր Ղարիբի Պետրոսյան 03.04-08.04
02.08-30.08
24.12-30.12
Ելենա Վարդգեսի Առաքելյան 24.05-31.05
02.08-29.08
07.10-11.10
Գրիգոր Սամվելի Առաքելյան 20.05-31.05
01.08-30.08
23.12-27.12
Արմեն Գոգոլի Ներսիսյան 03.06-07.06
01.08-28.08
30.09-04.10
Գևորգ Միքայելի Սոսյան 25.03-29.03
01.07-29.07
21.10-25.10
Միքայել Գագիկի Մելքումյան 26.04-10.05
04.07-31.07
04.12-30.12
Մերի Գևորգի Համբարձումյան 25.03-29.03
01.07-02.08
19.12-30.12
28.03-08.04
Կարեն Բարսեղի Զարիկյան 02.05-17.05
04.07-09.08
24.10-04.11
Արթուր Ռաֆայելի Ավագյան 25.03-04.04
01.08-30.08
01.11-11.11
Անի Գրիգորի Հարությունյան 03.01-02.02
15.07-29.07
16.12-30.12
Արթուր Արշավիրի Ծատուրյան 24.06-28.06
12.08-06.09
24.12-30.12
Աղասի Սամվելի Դարբինյան 03.01-11.01
01.08-23.08
17.12-30.12
Աննա Համլետի Դիլբարյան 03.01-11.01
07.08-26.08
05.11-15.11
Լիլիթ Ալեքսանդրի Սադոյան 15.04-18.04
22.07-16.08
18.11-25.11
Անի Կարենի Չիլինգարյան 17.05-24.05
04.07-02.08
25.10-04.11
Ռոբերտ Վարդանի Մաքեյան 23.04-30.04
01.08-04.09
11.12-17.12
Դանիել Սամվելի Դանիելյան 22.03-03.04
04.07-09.08
26.12-27.12

Վարչական դատարան Սևանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արկադիկ Պերճի Մկրտչյան 20.05-24.05
12.08-09.09
09.12-13.12

Վարչական դատարան Գյումրու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Տիգրան Ռուդիկի Սանթրոսյան 06.05-10.05
08.07-02.08
23.12-30.12

Վարչական դատարան Վանաձորի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Հերմինե Նորիկի Մուրադյան 01.04-05.04
02.08-22.08
18.10-29.10

Վարչական դատարան Գորիսի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Լուսինե Արտաշի Բոյաջյան 01.03-13.03
26.06-19.07
28.10-15.11

Սնանկության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Աշոտ Լևոնի Ջավախյան 13.05-17.05
06.08-26.08
23.12-09.01
Բարսեղյան Ինգա Վիգենի

Սնանկության դատարան Գյումրու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արմեն Օնիկի Խաչատրյան 26.06-15.07
02.09-13.09
25.12-08.01

Սնանկության դատարան Երևանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գագիկ Վոլոդյայի Հովհաննիսյան 03.06-14.06
09.09-04.10
23.12-08.01
Գարիկ Կարոյի Ավագյան 25.03-03.04
23.07-16.08
30.12-10.01
Բագրատ Սերգեյի Մկրտչյան 03.06-06.06
28.08-24.09
30.12-16.01
Տիգրան Ռոբերտի Փոլադյան
Արսեն Արտուշի Բաբայան 05.06-28.06
26.08-20.09
10.05-21.05
13.02-01.03
Լիլիթ Մարատի Կատվալյան 14.06-28.06
09.08-30.08
27.09-11.10
Արմեն Գառնիկի Չիչոյան 29.07-16.08
10.12-30.12
Արտաշես Ալֆրեդի Հովհաննիսյան 18.03-29.03
15.07-26.07
16.12-27.12

Սնանկության դատարան Ստեփանավանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Լիանա Վարդանի Հարությունյան 14.05-27.05
12.08-30.08
28.10-01.11

Հակակոռուպցիոն դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Խաչիկ Կարապետի Ղազարյան 16.03-16.03
22.04-06.05
02.09-23.09
Կարապետ Սերյոժայի Բադալյան 14.03-20.03
22.07-09.08
28.11-11.12
Աշխեն Ռուբենի Ղարսլյան
Սուրեն Երվանդի Խաչատրյան 22.07-09.08
07.10-18.10
27.12-08.01
Արամ Գրիշայի Գրիգորյան 04.04-17.04
29.07-16.08
02.10-08.10
  Մերի Աղաբեկի Մոսինյան 20.05-08.06
21.10-07.11
Լիլի Մամիկոնի Դրմեյան 01.03-07.03
08.07-26.07
30.12-09.01
08.04-12.04
Ռուդոլֆ Սերգեյի Ավագյան 16.02-23.02
19.07-15.08
26.12-03.01
Վարդգես Արամի Ստեփանյան 25.03-05.04
19.08-30.08
19.12-27.12

Հակակոռուպցիոն դատարան Երևանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Վարդգես Արայիկի Սարգսյան 20.02-23.02
12.08-30.08
23.12-27.12
Սարգիս Սիմոնի Դադոյան 27.05-10.06
08.08-21.08
16.12-27.12
Վահե Արսենի Դոլմազյան 19.02-23.02
22.07-09.08
14.10-25.10
Նարինե Աշոտի Ավագյան 02.02-15.02
29.04-08.05
01.08-19.08
Տիգրան Սամվելի Դավթյան 06.06-28.06
04.10-15.10
23.12-07.01

Հակակոռուպցիոն դատարան Ճամբարակի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գիվի Համլետի Հովհաննիսյան 04.01-12.01
29.07-16.08
23.12-20.01

Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության քրեական և քաղաքացիական դատարաններ

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Ալլա Արսենի Քյուրքչյան 22.03-29.03
16.08-06.09
28.10-01.11

Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության քրեական և քաղաքացիական դատարաններ Կենտրոն նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Մնացական Վոլոդյայի Մարտիրոսյան (քրեական դատարան) 03.01-10.01
Անի Կարենի Դանիելյան 08.04-19.04
Վահե Ալեքսանդրի Ջիվանյան 03.06-14.06
20.08-04.09
23.12-10.01
Տաթևիկ Հրաչի Գրիգորյան 03.05-15.05
Կարեն Սուրենի Ֆարխոյան
Գագիկ Կոլյայի Պողոսյան
Սուսաննա Վասիլի Գզոգյան
Ջոն Հակոբի Հայրապետյան

Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության քրեական և քաղաքացիական դատարաններ Ավան նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Վահե Ներսեսի Միսակյան
Վարդան Լևոնի Գրիգորյան
Դավիթ Մարատի Գրիգորյան
Արման Համլետի Հովհաննիսյան
Հարություն Սենեքերիմի Մանուկյան
Հովհաննես Ռաֆիկի Ավագյան
Մասիս Արմենակի Մելքոնյան
Վահագն Լեոնիդի Մելիքյան
Գնել Գեղամի Գասպարյան
Արմինե Սերժիկի Մելիքսեթյան
Մանվել Սամվելի Շահվերդյան

Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության քրեական և քաղաքացիական դատարաններ Շենգավիթ նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սամվել Սեյրանի Յուզբաշյան
Ժորա Արմենի Չիչոյան
Արտուշ Վաչագանի Գաբրիելյան
Դավիթ Կիմի Բալայան
Նելլի Ռոմիկի Բաղդասարյան
Աննա Արտեմի Դանիբեկյան

Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության քրեական և քաղաքացիական դատարաններ Էրեբունի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Ավագ Արտուշի Գաբրիելյան (քաղաքացիական դատարան) 03.05-10.05
05.08-30.08
21.10-25.10
Սերինե Սերյոժայի Խաչատրյան 14.03-27.03
08.08-28.08
14.10-18.10
Հովհաննես Խաչիկի Ղազարյան 19.08-27.09
Արման Վարդանի Օհանյան 03.01-12.01
23.07-23.08
26.12-10.01
Կիմա Վաչագանի Արզումանյան 25.03-05.04
01.08-22.08
21.10-31.10
Երեմ Հարությունի Եսոյան 24.05-31.05
19.07-15.08
18.11-22.11
Տաթևիկ Լևոնի Ստեփանյան 03.01-09.01
02.05-13.05
15.07-26.08
Գայանե Հայկազի Մազմանյան 01.02-08.02
01.08-30.08
23.12-30.12
Գոհար Վարդանի Գրիգորյան 01.07-22.07
21.10-01.11
26.12-07.01
Արշակ Վոլոդյայի Պետրոսյան 21.03-29.03
08.07-26.07
07.10-16.10
Դանիել Մերուժանի Մխեյան 01.04-13.04
05.08-23.08
16.12-20.12

Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության քրեական և քաղաքացիական դատարաններ Արաբկիր նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Անի Ռազմիկի Աթանեսյան 18.03-29.03
01.07-31.07
21.10-02.11
Վահագն Սամվելի Թորոսյան 15.07-09.08
21.10-25.10
27.12-08.01
Անուշավան Գագիկի Մուշեղյան 03.01-23.01
07.08-27.08
17.12-30.12
Ռուբեն Մնացականի Բունիաթյան 02.05-17.05
01.08-30.08
16.12-17.01
Արթուր Համլետի Ստեփանյան 03.01-12.01
25.04-10.05
11.07-26.07
08.02-01.03
Էդուարդ Գրիգորի Ամալյան 01.03-07.03
08.07-02.08
24.12-30.12
Արմենուհի Սամվելի Բադիրյան 19.03-29.03
20.08-16.09
29.10-11.11
Աննա Սամվելի Շիլաջյան 03.01-12.01
22.07-02.08
10.10-31.10
Արտուշ Լևոնի Ավագյան 15.01-22.01
23.08-06.09
12.12-30.12
Մալվինա Տիգրանի Հարությունյան 04.03-11.03
10.07-30.07
07.10-18.10
Մարինա Գևորգի Տաշչյան 01.07-02.08
19.09-27.09
23.12-29.12
Սյուզաննա Սուրենի Ուլիխանյան 29.04-10.05
19.08-06.09
28.10-05.11
Ազատ Հրաչյայի Դունամալյան 27.05-07.06
01.08-30.08
10.12-20.12

Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության քրեական և քաղաքացիական դատարաններ Աջափնյակ-2 նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Աշոտ Արթուրի Հովհաննիսյան 20.05-24.05
05.08-30.08
20.12-26.12
Նելլի Ղուկասի Հարությունյան 10.04-23.04
15.08-28.08
15.11-28.11
Հասմիկ Ռաֆիկի Ջալալյան 01.08-23.08
22.04-03.05
04.11-08.11
Արմինե Գևորգի Սաֆարյան 03.01-23.01
02.08-15.08
12.11-18.11
05.04-11.04
Լիլիթ Գագիկի Սաղոյան 19.02-23.02
22.07-16.08
07.10-11.10
Նաիրա Վազգենի Ավետիսյան 19.04-26.04
02.08-30.08
20.12-26.12
Սարգիս Սերգոյի Երիցյան 11.06-21.06
23.07-23.08
05.11-15.11
Գրիգորի Հարությունի Վարդանյան 27.03-05.04
19.07-09.08
14.11-22.11
Սամվել Մկրտչի Բաբայան 17.05-31.05
05.08-16.08
17.12-31.12
Արմինե Արամի Թումասյան 25.03-05.04
19.08-30.08
18.11-29.11
Թաթուլ Ազատի Ղուկասյան 16.07-29.07
02.09-13.09
16.12-27.12
Տիգրան Սիմոնի Գրիգորյան 23.04-03.05
04.06-28.06
06.08-23.08
Ալֆրեդ Մաքսիմի Վարդանյան 04.04-11.04
02.07-26.07
15.11-22.11
Արամ Համլետի Մկրտչյան 03.05-13.05
10.07-31.07
29.11-06.12
Մարիաննա Ռազմիկի Ստեփանյան 15.01-26.01
12.08-30.08
23.12-27.12

Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության քրեական և քաղաքացիական դատարաններ Աջափնյակ-1 նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Տիգրան Հրաչիկի Ոսկանյան
Արամայիս Գագիկի Ասատրյան
Մուշեղ Արթուրի Արամյան
Մարտին Նապոլեոնի Արզումանյան
Ռոման Վազգենի Սմբատյան
Էդուարդ Ստեփանի Մկրտչյան

Արագածոտնի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գոհարիկ Մանուկի Խաչատրյան 22.07-02.08
02.09-20.09
Զարուհի Լևոնի Մկրտչյան 15.04-19.04
08.07-15.07
23.12-30.12
Գոռ Գառնիկի Մինասյան    27.05-31.05
01.07-29.07
26.12-03.01
27.05-03.06

Արագածոտնի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Աշտարակի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Մանուկ Սոկրատի Մարգարյան 13.05-24.05
05.08-30.08
20.05-30.05
Սուրեն Լենդրուշի Մնոյան 10.10-21.10
02.09-13.09
17.12-30.12

Արագածոտնի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Ապարանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Էդգար Ռուբիկի Կարապետյան 09.02-29.02
05.08-16.08
24.12-30.12

Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Էմին Ռուբիկի Աբգարյան 20.05-24.05
05.08-23.08
08.11-21.11
Միքայել Միշայի Գրիգորյան 01.07-15.07
02.09-13.09
16.12-27.12
Գոհար Սամվելի Կոստանյան 09.08-29.08
20.12-26.12
12.01-12.01
20.05-03.06
23.05-06.06
Լիլիթ Սոսի Մկրտչյան 03.04-12.04
04.07-24.07
19.12-30.12
05.04-17.04
Շուշան Արմենի Ղազարյան
Բորիս Հրանտի Բախշյան

Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի ընդհանուր իրավասության դատարան Արտաշատի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Հարություն Գաբրիելի Պետրոսյան 29.04-06.05
22.07-09.08
25.11-06.12
26.04-03.05
Ռուբինա Ռուբենի Աթոյան 25.07-01.08
06.12-11.12
03.01-05.01
19.04-23.04
Հայկ Արշակի Պետրոսյան 06.05-13.05
26.08-13.09
10.12-23.12
Սարգիս Մելսիկի Հովհաննիսյան 27.05-03.06
22.07-14.08
20.12-30.12
27.05-31.05

Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի ընդհանուր իրավասության դատարան Մասիսի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Նարեկ Գագիկի Բեգլարյան 01.04-12.04
15.07-02.08
25.11-29.11

Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի ընդհանուր իրավասության դատարան Վեդու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գևորգ Հարությունի Բալյան 13.02-22.02
03.04-11.04
25.06-08.07

Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի ընդհանուր իրավասության դատարան Վայքի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Դավիթ Նորիկի Սարգսյան 01.07-12.07
02.09-20.09
23.12-30.12

Արմավիրի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Մակար Գեղամի Կիրակոսյան 01.07-15.07
05.09-18.09
21.10-01.11
Հակոբ Մանվելի Մանուկյան 03.06-14.06
21.10-01.11
23.12-09.01

Արմավիրի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Արմավիրի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Էդգար Էդիկի Հովհաննիսյան 05.08-23.08
30.12-23.01
Գոհար Խաչատուրի Ֆիդանյան 29.07-16.08
16.09-04.10
Արթուր Սարիբեկի Ադամյան 01.08-03.09
10.12-09.01

Արմավիրի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Էջմիածնի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սիմա Լևոնի Աբովյան 15.08-04.09
23.12-16.01
Նաիրա Մանվելի Գրիգորյան 22.04-07.05
12.08-23.08
25.11-06.12
Հովհաննես Պարգևի Մելքոնյան 06.05-27.05
01.07-22.07
Էդգար Սարգիսի Մանասյան 29.04-14.05
01.07-15.07
16.09-27.09
Հրաչյա Գագիկի Մեխակյան 19.08-13.09
18.11-29.11

Գեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արամ Ավետիքի Մարտիրոսյան
Սյուզաննա Ստյոպայի Պողոսյան
Արտավազդ Նորայրի Կարապետյան
Արթուր Սպարտակի Աղամալյան
Մարտին Ալեքսանդրի Մանուչարյան

Գեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Սևանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սերոբ Մովսեսի Մանուկյան
Դավիթ Վալերիի Սարգսյան
Լիանա Վլադիկի Ներսիսյան

Գեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Վարդենիսի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
ժենյա էդիկի Նազարյան
Վարդան Գուրգենի Հարությունյան

Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արտակ Հայկի Կարապետյան
Արմեն Էդուարդի Պողոսյան
Արմեն Լեռնիկի Շիրոյան

Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Վանաձորի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Նանե Գառնիկի Սահակյան
Վարդան Զաուրի Սուղյան
Տարոն Ռոբերտի Թադևոսյան
Լուսինե Հրանտի Սեփխանյան
Մուշեղ Պապիկի Հարությունյան
Վարդուհի Սուրիկի Հովնանյան
Ելենա Բորիսի Առաքելյան

Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Ալավերդու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սուրեն Ժորայի Բաղդասարյան
Բակուր Բորիկի Գրիգորյան

Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Տաշիրի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գնել Ժորայի Զաքարյան

Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Սպիտակի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Աղասի Արշակի Մկոյան

Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Նոնա Հմայակի Գալստյան
Արշակ Ռազմիկի Հարությունյան 18.03-29.03
Նարինե Հայկի Թորոսյան
Անի Հակոբի Կարաքեհյան 03.01-16.01
22.04-03.05
Անի Սարմենի Միքայելյան 12.02-23.02

Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Հրազդանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Աննա Սեյրանի Արզումանյան
Գագիկ Արայի Հարությունյան

Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Չարենցավանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արմեն Աշոտի Վարոսյան

Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Եղվարդի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Անահիտ Արմենի Անտոնյան 25.01-02.02
Գեղամ Մերուժանի Մարգարյան 12.02-23.02

Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Աբովյանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Մեխակ Կառլենի Գևորգյան 08.01-02.02
Գոռ Լյովայի Շահբազյան
Դիանա Աշոտի Ղուկեյան 26.04-08.05

Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Հայկ Վահանի Աղաքարյան 08.07-02.08
21.10-15.11
Սաթենիկ Հարությունի Անդրեասյան 17.06-28.06
05.08-16.08
02.12-13.12
Անի Մարատի Երիջանյան 05.02-23.02
11.03-22.03
01.07-18.07
03.01-06.02
Հայկ Սերժիկի Իսրայելյան 22.03-28.03
01.07-29.07
27.12-15.01
Արտուր Հաբեթի Հարությունյան 29.04-10.05
29.07-16.08
25.11-03.12
Շուշանիկ Դերենիկի Նիկողոսյան 01.07-29.07
30.12-16.01
Միշա Գրիգորի Էլոյան 15.04-30.04
02.09-13.09
02.12-11.12
Արփինե Մանվելի Շտոյան 13.05-24.05
26.08-13.09
23.12-27.12
Արսեն Գրիգորի Գեղամյան 01.04-12.04
19.08-30.08
16.12-27.12

Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Գյումրու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Լիլիթ Ռաֆիկի Խաչատրյան 29.05-05.06
01.08-13.09
14.11-29.11
22.02-24.02
22.02-24.02

Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Արթիկի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Արման Սամվելի Սարոյան 24.05-31.05
05.08-30.08
25.11-29.11

Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Մարալիկի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Գուրգեն Հովհաննեսի Մալխասյան 22.04-29.04
16.08-10.09
20.12-30.12

Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Վարսենիկ Ղուկասի Մելքոնյան 15.01-26.01
10.06-21.06
11.11-22.11
Մուրադ Մարտինի Հովակիմյան 07.06-12.07
02.09-20.09
27.12-08.01
Գուրգեն Լևոնի Քոթանջյան 03.01-05.01
24.06-15.07
20.12-10.01
Ռիմա Արարատի Առաքելյան 01.04-12.04
15.07-26.07
01.10-14.10
Գարիկ Արթուրի Աբելյան 14.02-27.02
15.08-28.08
16.12-27.12
Դավիթ Արմենի Օհանյան

Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Կապանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Նապոլեոն Գրիշայի Օհանյան 22.03-01.04
24.07-07.08
30.09-15.10
Անահիտ Ալվարոյի Թումանյան 10.05-24.05
12.08-30.08
30.12-08.01
Արթուր Պետիկի Մկրտչյան

Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Գորիսի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Բորիս Հրանտի Բախշիյան
Կարեն Ցոլակի Հակոբյան

Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Մեղրու նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Ռոմեն Դերենիկի Ահարոնյան 15.04-30.04
17.06-04.07
23.10-12.11

Տավուշի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սասուն Մխիթարյան
Նարինե Վալերիկի Անանյան 01.04-12.04
01.07-15.07
18.09-01.10
Նարեկ Սաշայի Բադալյան 15.01-26.01
Սերժ Արտյոմի Ռուշանյան 25.04-07.05

Տավուշի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Իջևանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Սարգիս Արմենի Արմենակյան
Սամվել Կոստյայի Մարդանյան 07.10-01.11
16.12-27.12

Տավուշի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան Դիլիջանի նստավայր

Դատավոր Արձակուրդի ամսաթիվ Օրենքով սահմանված կարգով փոփոխություն
Նանա Կոնստանդինի Դալլաքյան 06.03-15.03
09.08-30.08
18.12-27.12
03.01-06.01